Kulcsszerepben a kapus, immár a Milan vezeti a Serie A-t

2022. február 13., vasárnap 19:57

Felemás napja volt a topcsapatoknak a Serie A-ban, a Milan legyőzte a Sampdoriát, a Roma ugyanakkor annak is örülhetett, hogy nem kapott ki.

A nap első meccsét a Milan játszotta, és Rafael Leao 8. percben szerzett góljával legyőzte a Sampdoriát, ezzel pedig átvette a vezetést a tabellán a Napolival ikszelő Intertől.

Érdekesség, hogy a találatot a kapus Mike Maignan készítette elő, Dida 2006-os gólpassza óta ez volt az első bajnoki gól, amelyet a Milannál egy kapus gólpasszából hoz össze a gárda.

A Roma viszont hiába szerzett vezetést az első félidő ráadásában, a Sassuolo a második játékrészben fordított.

A „farkasok” a 78. percben emberelőnybe kerültek, ezt követően óriási erőkkel rohamoztak, és az erőfeszítések a 94. percben eredményre vezettek, Bryan Cristante fejesét már csak a gólvonal mögül tudták kihúzni a védők (2–2).

SERIE A

25. FORDULÓ

Milan–Sampdoria 1–0 (Leao 8.)

Empoli–Cagliari 1–1 (Pinamonti 38., ill. Pavoletti 84.)

Genoa–Salernitana 1–1 (Destro 32., ill. Bonazzoli 45+1.)

Verona–Udinese 4–0 (Depaoli 2., Barak 31., Caprari 66., Tameze 85.)

Sassuolo–Roma 2–2 (Smalling 47. – öngól, H. Traoré 73., ill. T. Abraham 45+1. – 11-esből, Cristante 94.)

Kiállítva: Ferrari (Sassuolo, 78.)

20.45: Atalanta–Juventus

Az élmezőny állása: 1. Milan 55 pont (50–26), 2. Inter 54 (55–20, 24 meccs), 3. Napoli 53 (46–17), 4. Juventus 45 (36–21, 24), 5. Atalanta 43 (45–38, 23), 6. Lazio 42 (52–39), 7. Roma 40 (42–32)

(Borítókép: Andreas Solaro / AFP)