A Bilbao is kapott egy négyest a Barcelonától

2022. február 27., vasárnap 23:10

A La Liga 26. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén a Barcelona 4–0-ra legyőzte hazai pályán az Athletic Bilbaót.

A gránátvörös-kékek első gólját Pierre-Emerick Aubameyang lőtte a 37. percben, az előnyt aztán a csereként beállt Ousmane Dembélé duplázta meg a 73.-ban. A hajrában két további cserejátékos, Luuk de Jong és Memphis Depay is betalált, mindkét gólnál Dembélé adta az asszisztot. A Barcelona az elmúlt négy bajnokiján harmadik alkalommal jutott el négy gólig, a 25. fordulóban a Valencia (1–4), a 23.-ban pedig az Atlético Madrid (4–2) sem úszta meg kevesebbel.

Xavi csapata egyetlen pontra megközelítette a tabellán harmadik helyen álló Betist, amely elvesztette a városi rangadót a Sevilla ellen.

A Villarreal elsősorban a 19 éves Yeremi Pino mesternégyesének köszönhetően 5–1-re ütötte ki otthon az Espanyol együttesét a vasárnapi első mérkőzésen. Pino 19 évesen és 130 naposan a La Liga történetének negyedik legfiatalabb játékosaként szerzett négy gólt egy meccsen, viszont az első Villarreal-futballista, akinek ez sikerült.