Újpesti segítség a Fradinak, megvan a gólkirály?!

2022. március 5., szombat 19:20

A labdarúgó NB I 23. fordulójában az Újpest legyőzte a Puskás Akadémiát, így elmozdult a kiesőzónából.

Bár a tabellán óriási volt a különbség a második helyen álló felcsútiak és az utolsó előtti fővárosiak között, a formát tekintve már jóval árnyaltabb volt a kép, hiszen a Puskás Akadémia a legutóbbi három bajnokiján egy pontot szerzett, az Újpest pedig sorozatban három megnyert tétmeccsel várta az összecsapást.

Hiába kezdtek jobban a „lilák”, a vezetést a Puskás Akadémia szerezte meg, Artem Favorov remek szabadrúgásgóljával, de nem sokkal később Budu Zivzivadze hasonlóan szép találattal egyenlített.

A második félidő derekán Branko Pauljevics szánta el magát lövésre a 16-os jobb oldaláról, ballábas tekerése pedig szenzációsan kanyarodott a jobb felső sarokba (2–1).

Az Újpest így sorozatban a harmadik bajnokiját megnyerve a 8. helyre kapaszkodott (a honvéd sikere miatt később a 9.-re csúszott), a Puskás Akadémia pedig nem tudta átvenni a vezetést az ugyancsak botladozó Ferencvárostól a tabella élén.

Ami a korábbi meccset illeti, a Mezőkövesd az első félidő ráadásáig húzta a Paks otthonában, akkor azonban Ádám Martin büntetőből megtörte a jeget, majd a fordulás után rögvest újra betalált, így már 23 gólnál jár a bajnokságban – a második helyen Nenad Lukics 12-vel áll, így bár még tíz forduló hátra van, azért nagyon úgy fest, hogy eldőlni látszik a gólkirályi cím sorsa.

A zöld-fehérek még kétszer eredményesek voltak a hátralévő időben, így 4–0-ra nyertek és már 60 gólnál járnak a bajnokságban, az dobogós Fradi, Kisvárda kettős követi a tolnaiakat – 37 találattal...

NB I

23. FORDULÓ

Paks–Mezőkövesd 4–0 (Ádám 45+3., 50. – az elsőt 11-esből, Szabó B. 68., Szabó J. 84.)

Újpest–Puskás Akadémia 2–1 (Zivzivadze 32., Pauljevics 72., ill. Favorov 26.)

Honvéd–Debrecen 4–2 (Nagy D. 21., Batik 43., Petkovics 75., B. Traoré 90., ill. Ugrai 56., Babunszki 58.)

Az állása: 1. Ferencváros 43 pont (37–18, 22 meccs), 2. Puskás Akadémia 41 (31–25), 3. Kisvárda 41 (37–22, 22), 4. Paks 34 (60–46), 5. Zalaegerszeg 30 (31–39, 22), 6. Fehérvár 29 (28–29, 22), 7. Honvéd 28 (39–39), 8. Debrecen 28 (38–38), 9. Újpest 27 (31–35), 10. Mezőkövesd 27 (26–38), 11. Gyirmót 25 (24–33), 12. MTK 21 (17–37)

(Borítókép: MTI/Koszticsák Szilárd)