Zsinórban hét siker, már csak három pont a Pool hátránya

2022. március 5., szombat 20:24

A West Ham United elleni rangadót is behúzta a Liverpool, amelynek így már csak három pont a hátránya az éllovas Manchester Cityhez képest a tabellán.

A Liverpool szenzációs formában várta a találkozót, hiszen bár a 2022-es év első három meccséből kétszer is ikszelt (közte nyert), azóta mind a 11 fellépésén örülhetett, közte a Chelsea elleni Ligakupa-döntővel, vagy éppen az Inter otthonában lejátszott BL-nyolcaddöntővel.

Ezúttal az első fél óra végéhez közeledve tört meg a jég, Trent Alexander-Arnold lövésére/beadására Sadio Mané érkezett, aki a leshatárról a kapuba passzolt (1–0).

Ez már a 16. gólpassza volt az idényben a jobbhátvédnek, ezzel már most felülmúlta korábbi csúcsát, a kétszer is elért 15-ös mutatót.

16 - Trent Alexander-Arnold has provided 16 assists in all competitions this season for Liverpool, his best return in a campaign in his career, overtaking the 15 he achieved in both 2018-19 and 2019-20. Sweet. pic.twitter.com/wxOkFE0Elt

— OptaJoe (@OptaJoe) March 5, 2022

A félidő hajrájában a 23 éves angol védőnek a saját kapuja előtt kellett remekelnie, szenzációsan ért vissza az Alisson felett már átemelt labdára.

Mert bár a West Hamnél alig 25 százalékban volt a labda, mégis tíz(!) helyzetet tudtak kialakítani a vendégek.

Valaki azonban mindig ott volt ilyenkor a liverpooliaknál, hogy tisztázzon, mint a második félidőben Andrew Roberston vagy Ibrahima Konaté, Manuel Lanzini pedig elügyetlenkedett egy ziccert, így lehozta kapott gól nélkül a meccset a házigazda. Elöl leginkább Luis Díaz próbált veszélyeztetni, de újabb találatot a „vörösök” sem tudtak jegyezni.

A Liverpool ezzel sorozatban a hetedik bajnoki mérkőzését nyerte meg, és a január közepén meglévő 14 pontos hátrányból (igaz, két meccsel kevesebb játszva) háromra kapaszkodott vissza az éllovas Manchester Cityre.

A címvédő vasárnap a United ellen lép pályára rangadón, ha újra botlik, akkor maradnak látótávolságon belül a „vörösök”.

Ami a korábbi mérkőzéseket illeti, a Leicester legyűrte a Leeds Unitedet a nap nyitányán, az Aston Villa Danny Ings (gól, két gólpassz), a Chelsea Kai Havertz vezérletével nyert kiütéssel, a Brentfordban pedig Ivan Toney triplája ért sikert.

Az újgazdag Newcastle szenzációs formába lendült, a legutóbbi hat meccséből az ötödiket nyerte meg egy döntetlen mellett – előtte 20 fellépésen egy siker és kilenc döntetlen volt a mérleg tíz zakó mellett. A „szarkák” a 14. helyig kapaszkodtak fel, hat pontra eltávolodtak a kiesőzónától.

PREMIER LEAGUE

28. FORDULÓ

Leicester–Leeds 1–0 (Barnes 61.)

Aston Villa–Southampton 4–0 (Watkins 9., D. Luiz 44., Coutinho 52., Ings 54.)

Burnley–Chelsea 0–4 (James 47., Havertz 52., 55., Pulisic 69.)

Newcastle United–Brighton 2–1 (Fraser 12., Schär 14., ill. Dunk 55.)

Norwich City–Brentford 1–3 (Pukki 92., ill. Toney 32., 52., 58. – a másodikat és harmadikat 11-esből)

Wolverhampton–Crystal Palace 0–2 (Mateta 19., Zaha 34. – 11-esből)

Liverpool–West Ham United 1–0 (Mané 27.)

Az élmezőny állása: 1. Manchester City 66 pont (64–17, 27 meccs), 2. Liverpool 63 (71–20, 27), 3. Chelsea 53 (53–18, 26), 4. Manchester United 47 (44–34, 27), 5. West Ham 45 (46–35), 6. Arsenal 45 (38–27, 24), 7. Tottenham 42 (35–32, 25)

(Borítókép: Lindsey Parnaby / AFP)