CR, CR, CR! Mesterhármassal döntötte el a rangadót

2022. március 12., szombat 20:26

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 29. fordulójának szombati rangadóján a Manchester United Cristiano Ronaldo mesterhármasával 3–2-re legyőzte a Tottenhamet.

Ezúttal a kezdőben kapott lehetőséget a City elleni városi rangadót kisebb sérülése miatt kihagyó, állítólag sértődötten távozó Cristiano Ronaldo, akit a hét közben már Párizsban vizionáltak a lapok.

A meccs elején hiába reklamáltak kezezés miatt büntetőt a manchesteriek, a játékvezető nem ítélt tizenegyest, de így is hamar jött a hazai találat, Cristiano Ronaldo lőtte ki távolról szenzációsan a jobb felső sarkot (1–0).

A vendégek egy lesgóllal feleltek, majd bő fél óra után büntetőhöz jutott a Tottenham egy kezezés miatt, Harry Kane pedig magabiztosan végezte a dolgát (1–1).

Sokáig nem tartott a vendégek öröme, hiszen percekkel később jött ismét Ronaldo, aki Jadon Sancho centerezését értékesítette – egy kis videózás után pedig érvényesnek ítélték a találatot (2–1).

Cristiano Ronaldo lett a harmadik játékos a PL történetében Teddy Sheringham és Graham Alexander után, aki a 37. születésnapja után legalább két gólt szerzett egy bajnokin.

A második félidő derekán egy kontrából megpróbálta megszerezni harmadik gólját is, de ezúttal Lloris hárítani tudott.

A 72. percben aztán újra felelt a Tottenham, Kane szépen tartotta meg a labdát a védők gyűrűjében, majd a beadás után a menteni igyekvő Harry Maguire talált a saját kapujába (öngól, 2–2).

Nem sokkal később megint jöhetett volna Ronaldo válasza, de lövésére odaért Lloris, a 82. percben viszont a fejesénél már nem volt esélye a kapusnak, mesterhármas (3–2)!

37 évesen és 35 naposan klubkarrierje 49. mesterhármasát jegyezte, nála idősebben csak Teddy Sheringham tudott triplázni a PL-ben (37 év, 146 nap).

Az eredmény már nem változott, a Manchester United nyert, így feljött a BL-indulást érő 4. helyre – igaz, a két pontra lévő Arsenalnak néggyel(!) több meccse van hátra.

Cristiano Ronaldo pedig alighanem csattanós választ adott mindenkinek...

PREMIER LEAGUE

29. FORDULÓ

Brighton–Liverpool 0–2 (L. Díaz 19., Szalah 61. – 11-esből)

Brentford–Burnley 2–0 (Toney 85., 93. – a másodikat 11-esből)

Manchester United–Tottenham 3–2 (C. Ronaldo 12., 38., 82., ill. Kane 35. – 11-esből, Maguire 72. – öngól)

Az élmezőny állása: 1. Manchester City 69 (68–18, 28 meccs), 2. Liverpool 66 (73–20, 28), 3. Chelsea 56 (56–19, 27), 4. Manchester United 50 (48–40), 5. Arsenal 48 (41–29, 25), 6. West Ham 45 (46–35, 28), 7. Tottenham 45 (42–35, 27)

(Borítókép: Lindsey Parnaby / AFP)