Három gólt is elvettek, botlott a Bayern München

2022. március 12., szombat 17:59

Remek meccsen botlott a Bayern München a Hoffenheim otthonában, két magyar futballista is csereként jutott szóhoz a Bundesliga szombati játéknapján.

Az első nagy lehetőség a hazaiak előtt adódott Kramaric ziccerével, de ezt követően a Bayern került fölénybe, Gnabry volt elemében, előbb kapáslövéssel próbálkozott, majd megpattanó beadásánál kellett Baumann-nak védenie, mielőtt Thomas Müller ziccerénél is hárított, mielőtt Leroy Sané mellé tekert.

A 27. percben jött az első lesgól, Gnabry helyezkedett előrébb a védőknél, így nem ért Müller találata, ezt Baumgartner büntette nem sokkal később a túloldalon (1–0).

A játékrész hajrájában Müller önerőből volt szabálytalan helyen újabb lesgólja előtt, de a ráadás pillanataiban Lewandowski pont annyira volt erőszakos, hogy fejesénél még ne szólaljon meg a síp (1–1).

Rögvest a fordulás után jött a harmadik Bayern-lesgól, ezúttal Lewandowski szomorkodhatott, majd újra Gnabry vitte el a show-t, előbb Sanénak passzolt, ami után bravúrvédés kellett, majd a kapufára lőtt.

Nem sokkal később Musiala is kihagyott egy ziccert, aztán Müller is, Kramaric pedig keretbe foglalta a meccset, így maradt az 1–1.

A Freiburg az első félidőben kétgólos előnyre tett szert a Wolfsburggal szemben, s bár a vendégek a hajrában egyenlíteni tudtak, az utolsó szó a házigazdáé volt. Sallai Roland a 83. percben állt be csereként.

Az Union Berlin egy büntetővel egészen a 90. percig vezetett, de nem tudta legyőzni a Stuttgartot. Schäfer András a 66. percben állt be csereként.

BUNDESLIGA

26. FORDULÓ

Freiburg–Wolfsburg 3–2 (Grifo 7., 44., Schlotterbeck 87., ill. Kruse 52., Arnold 84.)

Hoffenheim–Bayern München 1–1 (Baumgartner 32., ill. Lewandowski 45+3.)

Union Berlin–VfB Stuttgart 1–0 (Awoniyi 41. – 11-esből)

Mönchengladbach–Hertha BSC 2–0 (Pléa 24. – 11-esből, Ginter 59.)

Az élmezőny állása: 1. Bayern München 60 (77–28), 2. Dortmund 50 (64–37, 24), 3. Leverkusen 45 (64–40, 25), 4. Freiburg 44 (43–29), 5. Hoffenheim 44 (49–37), 6. RB Leipzig 41 (51–29, 25)

(Borítókép: Daniel Roland / AFP)