Szűken nyert, de már öt ponttal vezet a Milan

2022. március 12., szombat 22:40

A Serie A 29. fordulójának szombati napján a listavezető Milan és a Juventus is megszerezte a három pontot.

Az éllovas lendületesen kezdett, nagy mezőnyfölényben játszva, az első félidőben 12 lehetőséget kialakítva, így nem jelentett meglepetést, amikor a 19. percben megszerezte a vezetést, Pierre Kalulu távoli tekerése talált utat a jobb alsó sarokba (1–0).

Ezt követően valamelyest átadta a teret ellenfelének a Milan, de az Empoli így sem jelentett veszélyt a kapura.

A fordulást követően sokkal kiegyenlítettebb volt a játék, a piros-feketék nem tudták megszerezni a megnyugtató második gólt, de végül ez is belefért.

A Milan sikerével öt pontra növelte előnyét a tabellán, igaz, a vasárnap Torinóban pályára lépő, címvédő Inter két meccsel kevesebbet játszott eddig, így a vesztett pontokat tekintve még jobban áll városi vetélytársánál.

Tovább kapaszkodik az élbolyra a Juventus, amely egy öngóllal szerzett vezetést a Sampdoria vendégeként, majd Álvaro Morata büntetőjével növelte az előnyét a szünet előtt.

A hajrához közeledve Candreva büntetőjét kivédte ugyan Szczesny (ezzel sorozatban három büntetőt védett a bajnokságban!), de a szépítés így is összejött a házigazdának – hogy aztán Morata lezárja a három pont kérdését (1–3).

3 - Wojciech Szczesny has become the first goalkeeper to have saved three Serie A penalties faced in a row since Emiliano Viviano in the 2017/18 campaign (four). Safety.#SampdoriaJuventus

— OptaPaolo (@OptaPaolo) March 12, 2022

SERIE A

29. FORDULÓ

Salernitana–Sassuolo 2–2 (Bonazzoli 8., Djuric 81., ill. Scamacca 20., H. Traoré 30.)

Kiállítva: Raspadori (Sassuolo, 59.)

Spezia–Cagliari 2–0 (Erlic 55., Manaj 74.)

Sampdoria–Juventus 1–3 (Sabiri 84., ill. Josida 23. – öngól, Morata 34, 88. – az elsőt 11-esből)

Milan–Empoli 1–0 (Kalulu 19.)

Az élmezőny állása: 1. Milan 63 pont (55–29), 2. Inter 58 (60–22, 27 meccs), 3. Napoli 57 (49–20, 28), 4. Juventus 56 (45–26), 5. Roma 47 (46–34, 28), 6. Atalanta 47 (50–31, 27), 7. Lazio 46 (57–42, 28), 8. Fiorentina 43 (46–37, 27)

(Borítókép: Miguel Medina / AFP)