Csodacserék és újpesti siker a fővárosi derbin

2022. április 3., vasárnap 16:25

A labdarúgó NB I 26. fordulójában az Újpest hazai pályán 2–0-ra legyőzte az MTK-t, így óriási lépést tett a bennmaradás felé, hiszen már nyolc pont az előnye a kiesőzónában lévőkkel szemben. A kék-fehérek ugyanakkor lassan elkezdhetnek megbarátkozni a másodosztály gondolatával, lévén hat pontra vannak a 10. helytől.

Az Újpest a négyes győzelmi sorozatának hála gyorsan a középmezőnyben találta magát a tabellán, de Honvédtól elszenvedett vereség után viszont rögvest újra a 10. pozícióig süllyedt, így tehát győzelemre volt szüksége a felzárkózáshoz, de hát akkor mit mondjuk a sereghajtó MTK-ra, amely öt pontra volt a riválisától.

Mindkét csapat igyekezett ezért már a meccs elején maga javára billenteni az összecsapást, az első félidő hazai fölényről szólt, de csupán egy Beridze-kapufa jelentett igazi veszélyt, míg a vendégek Stieber Zoltán révén szép gólt szereztek, de néhány centivel már előrébb helyezkedett a korábbi válogatott szélső.

A fordulást követően a kék-fehérek aktivizálták magukat, de igazán átütőerő nélkül, majd jött a meccs fordulópontja, a 62. percben Katona Mátyás és Miroszlav Bjelos érkezett a házigazdába, pillanatokkal később ők ketten össze is hozták a győztes gólt – gyakorlatilag az első labdaérintésükből (1–0).

A hajrához közeledve újra megvillant Budu Zivzivadze, remekül tekert 18 méterről a bal alsóba, kialakítva a 2–0-s végeredményt.

Az Újpest így 2015 májusa óta először győzte le városi riválisát hazai pályán az NB I-ben, sikerével pedig rögvest a 7. helyre kapaszkodott a tabellán.

NB I

26. FORDULÓ

Újpest–MTK 2–0 (Katona 63., Zivzivadze 82.)

17.00: Puskás Akadémia–Ferencváros

Az állás: 1. Ferencváros 52 pont (42–19, 25 meccs), 2. Puskás Akadémia 45 (33–25, 25), 3. Kisvárda 45 (42–29), 4. Zalaegerszeg 36 (33–39), 5. Paks 35 (61–50), 6. Fehérvár 35 (35–36), 7. Újpest 33 (35–38), 8. Honvéd 32 (42–41), 9. Debrecen 32 (40–40), 10. Mezőkövesd 31 (27–39), 11. Gyirmót 25 (24–37), 12. MTK 25 (18–39)

(Borítókép: Budu Zivzivadze újra gólt szerzett – MTI/Koszticsák Szilárd, archív)