Let’s Talk About Six: 6–0-val üzent a Chelsea a Real Madridnak

2022. április 9., szombat 18:31 | aznap frissítve

A Chelsea 6–0-ra nyert a Southampton otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 32. fordulójának szombati játéknapján.

Az előző hét nap nem sikerült a londoniaknak, hiszen a Brentford óriási meglepetésre 4–1-re nyert a Stamford Bridge-en, a hétközi BL-negyeddöntőn pedig a Real Madrid verte Thomas Tuchel alakulatát szintén saját pályáján, 3–1-re.

Ezek után a Lőw Zsoltot másodedzőként foglalkoztató vendégeknél Mason Mount és Timo Werner két-két, Kai Havertz és Marcos Alonso egy-egy gólt szerzett, ráadásul a Bajnokok Ligája-címvédő londoniak a 31. percben már 40-ra vezettek. Hasonlóan gyorsan legutóbb is a Chelsea jutott el négygólos különbségig vendégként a Premier League-ben, méghozzá 2011 októberében, amikor a 27. percben már 4-0 volt az állás a javukra a Bolton Wanderers otthonában. A hazaiak kapuját azon a meccsen Bogdán Ádám védte.

A Kékek így magabiztos sikerrel üzentek a keddi visszavágó előtt a Real Madridnak, hogy botorság lenne lefutottnak hinni a párharcot.

Nagy meglepetésre a hétmeccses nyeretlen szériában lévő Brentford idegenben verte az Arsenalt, amely fontos pontokat hullajtott a BL-indulást érő helyekért vívott harcban.