Ronaldo 60. mesterhármasa kellett a Manchester United győzelméhez

2022. április 16., szombat 18:23 | aznap frissítve

A Manchester United hazai pályán a mesterhármast elérő Cristiano Ronaldo vezérletével 3–2-re legyőzte a sereghajtó Norwich Cityt az angol labdarúgó-bajnokság 33. fordulójának szombati játéknapján.

A győztes találatot szabadrúgásból elérő, ötszörös aranylabdás portugál játékos a pályafutása során 60. alkalommal szerzett legalább három találatot, klubszínekben 50-edszer triplázott a futballstatisztikákkal foglalkozó Opta adatai alapján. A 37 éves Ronaldo 16. egymást követő idényében jutott el legalább 20 gólig klubszínekben tétmérkőzésen. Valamint ő lett az első olyan játékos a Premier League történetében, aki minimum 36 évesen 15 bajnoki találatot jegyez.

Sikerükkel a Vörös Ördögök átvették az ötödik helyet az azonos pontszámmal álló Arsenaltól, amely a Southampton otthonában 1–0-ra kikapott.

Az FA-kupa elődöntője miatt a bajnokságban ezen a hétvégén csak hat mérkőzést játszanak, nem lép pályára a PL-ben többek között a dobogós Manchester City, Liverpool FC és Chelsea sem.