Döntetlen a rangadón, a Fradi gyakorlatilag már bajnok

2022. április 17., vasárnap 18:47

A labdarúgó NB I 28. fordulójának rangadóján a Puskás Akadémia gól nélküli döntetlent játszott a Kisvárdával.

A címvédő Ferencváros drámai kispesti sikerével hátradőlve nézhette az üldözők csatáját, abban a tudatban, hogy ha a Puskás Akadémia nem nyer, akkor öt körrel a vége előtt 11 pontos előnnyel várhatja a végjátékot.

A tabellán második helyen álló felcsútiak kezdtek aktívabban, de hiába volt hat helyzetük az első félidőben, az inkább csak a sárgákat gyűjtő kisvárdaiak kihúzták kapott gól nélkül.

A fordulást követően kis híján unalomba fulladt a mérkőzés, ebbe pedig majdnem belealudt a Puskás Akadémia, de Jaroslav Navrátil nagy helyzetét a 90. percben Tóth Balázs hárította, így maradt a 0–0.

Ezzel a Ferencváros előnye így hát 11 pont a közvetlen riválisával szemben, és a jövő héten az Újpest elleni derbin akár az újabb aranyat is begyűjtheti a rekordbajnok.

A nap másik meccsén a Mezőkövesd hiába egyenlített otthon az első félidő ráadásában a Mol Fehérvár FC-vel szemben, Ivan Petrjak góljával így is a vendégek nyertek (1–2), így beérték pontszámban a negyedik helyen álló újpestieket.

NB I

28. FORDULÓ

Mezőkövesd–Mol Fehérvár FC 1–2 (Drazic 45+3., ill. Kodro 16., Petrjak 77.)

Puskás Akadémia–Kisvárda 0–0

Az állás: 1. Ferencváros 59 pont (49–22), 2. Puskás Akadémia 48 (36–28), 3. Kisvárda 46 (43–31), 4. Újpest 39 (42–39), 5. Fehérvár 39 (38–38), 6. Zalaegerszeg 39 (36–44), 7. Paks 38 (66–53), 8. Debrecen 35 (43–44), 9. Mezőkövesd 34 (30–42), 10. Honvéd 32 (44–46), 11. Gyirmót 26 (26–41), 12. MTK 26 (19–44)

(Borítókép: MTI/Kovács Anikó)