A Chelsea az utolsó percben nyerte meg a londoni derbit

2022. április 24., vasárnap 17:29

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 34. fordulójában a Chelsea hazai pályán 1–0-ra legyőzte londoni riválisát, a West Ham Unitedet.

A „kékek” már az első félidőben is nagy fölényben játszottak, bár ez még inkább a labdabirtoklásban (70:30%) volt megfigyelhető.

A második félidőben aztán sorra jöttek a helyzetek is, ebben a játékrészben összesen 20 lövéssel próbálkoztak a hazaiak.

A Chelsea a hajrában közel került a győztes gólhoz, a 87. percben Jorginho büntetőt végezhetett el, de pocsékul tette, Lukasz Fabianski könnyedén védett.

Az olasz játékosnak mostanában nincs szerencséje a végjátékokban, az Eb-döntő tizenegyespárbajában és vb-indulásba kerülő Svájc elleni selejtezőben is rontott (ráadásul a svájciak ellen mindkét meccsen hibázott!).

A Craig Dawson kiállítása miatt emberelőnybe kerülő hazaiaknak a 90. percben azért csak összejött a három pontot érő találat, Marcos Alonso beadása után Christian Pulisic volt eredményes (1–0).

A nap utolsó meccse, a Mersey-parti rangadó hasonló mederben zajlott, csak még nagyobb mezőnyfölénnyel, hiszen a Liverpoolnál döbbenetes módon 86 százalékban volt a labda, de csak három helyzettel, és egy sem találta el az Everton kapuját.

A második félidőben még nagyobb fokozatra kapcsoltak a hazaiak (volt már 89 százalékos is a mezőnyfölény!), ekkor pedig már a lövések is elkezdtek érkezni, a jég a 62. percben tört meg: Mohamed Szalah beadását Andrew Robertson fejelte a kapuba (1–0).

A hajrában aztán végleg eldöntötte a három pont sorsát a házigazda, Luis Díaz előkészítése után Divock Origi is eredményes volt (2–0).

A Liverpool sikerével így továbbra is tapad az éllovas Manchester Cityre, a címvédő előnye csupán egy pont.

PREMIER LEAGUE

34. FORDULÓ

Brighton–Southampton 2–2 (Welbeck 2., Salisu 44. – öngól, ill. Ward-Prowse 45+4., 54.)

Burnley–Wolverhampton 1–0 (Vydra 62.)

Chelsea–West Ham United 1–0 (Pulisic 90.)

Liverpool–Everton 2–0 (Robertson 62., Origi 85.)

Az élmezőny állása: 1. Manchester City 80 pont (80–21, 33 meccs), 2. Liverpool 79 (85–22, 33), 3. Chelsea 65 (67–27, 32), 4. Arsenal 60 (52–40, 33), 5. Tottenham 58 (56–38, 33), 6. Manchester United 54 (53–51), 7. West Ham United 52 (52–44)

(Borítókép: Chloe Knott - Danehouse/Getty Images)