A Milan a 92. percben fordított a római rangadón, így újra az élen

2022. április 24., vasárnap 22:50

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 34. fordulójában a Milan remek második félidejének köszönhetően 2–1-re nyert a Lazio vendégeként, így visszavette a vezetést a tabellán.

A vasárnapi játéknap nagy meglepetése volt, hogy bár a Napoli az Empoli otthonában az első félidő végén és a második elején is betalált, és még a 80. percben is 2–0-ra vezetett, végül aztán pontot sem szerzett (3–2)!

Ezzel a nápolyiak gyakorlatilag elszálltak, hiszen túl azon, hogy öt pont a hátrányuk, eggyel kevesebb meccset is játszott az Inter.

Aztán este jött a Róma–Milánó tengely heti második rangadója, amelyen Ciro Immobile már a negyedik percben vezetést szerzett a Laziónak, Szergej Milinkovics-Szavics jobb oldali beadására érkezett remekül az olasz csatár, aki már a 26. gólját szerezte a mostani Serie A-idényben (1–0).

Ezt követően a Milan vette át a kezdeményezést, de a veszélyesebb így sem feltétlenül a vendégcsapat volt, hiába az összességében 12 kapura lövés a hazai néggyel szemben.

A fordulást követően rögvest megtörte a jeget a Milan, Rafael Leao remek megiramodása után Olivier Giroud is bemutatta, hogy meg tudja előzni a védőket (1–1).

Ez óriási lendületet adott a piros-feketéknek, sorra alakították ki a kisebb-nagyobb helyzeteket, s bár a befejezésekbe sorra hiba csúszott, csak idő kérdése volt, mikor eredményez újabb gólt az elképesztő Milan-nyomás.

Ez kicsit enyhülni látszott, de jött Rafael Leao és a hajrában kétszer is nagy védésre késztette Thomas Strakoshát, de a Lazio kapusa mindkétszer hárított, Zlatan Ibrahimovic és Theo Hernández lövése pedig kicsivel elkerülte a felső sarkokat

Amikor viszont már úgy tűnt, hogy a Milannak meg kell elégednie az egy ponttal, jött a 25. kapura lövéssel Sandro Tonali kissé szerencsés találata, amivel a piros-feketék visszavették a vezetést a tabellán (1–2).

Ezzel az eredménnyel matematikailag is biztossá vált, hogy a Milan BL-indulást érő helyen végez az idényben – bár alighanem ennél vérmesebb remények is akadnak a csapatnál a hátralévő körökre...

SERIE A

34. FORDULÓ

Salernitana–Fiorentina 2–1 (Djuric 9., Bonazzoli 79., ill. Saponara 64.)

Bologna–Udinese 2–2 (Hickey 6., Sansone 59., ill. Udogie 25., Success 46.)

Empoli–Napoli 3–2 (L. Henderson 80., Pinamonti 83., 87., ill. Mertens 44., L. Insigne 53.)

Genoa–Cagliari 1–0 (Badelj 89.)

Lazio–Milan 1–2 (Immobile 4., ill. Giroud 50., Tonali 92.)

SZOMBATI EREDMÉNYEK

Internazionale–Roma 3–1 (Dumfries 20., Brozovic 40., L. Martínez 52., ill. Mhitarjan 85.)

Verona–Sampdoria 1–1 (Caputo 44., ill. Caprari 78.)

Venezia–Atalanta 1–3 (Crnigoj 80., ill. Pasalic 44., Zapata 47., Muriel 63.)

Torino–Spezia 2–1 (Lukics 4., 69. – az elsőt 11-esből, ill. Manaj 97. – 11-esből)

HÉTFŐN JÁTSSZÁK

20.45: Sassuolo–Juventus

Az élmezőny állása: 1. Milan 74 pont (60–30), 2. Inter 72 (71–26, 33 meccs), 3. Napoli 67 (61–30), 4. Juventus 63 (50–29, 33), 5. Roma 58 (55–40), 6. Lazio 56 (66–50), 7. Fiorentina 56 (54–42)

(Borítókép: Paolo Bruno/Getty Images)