A BL-győztes megverésével próbálnak menekülni a liverpooliak

2022. május 1., vasárnap 17:20

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 35. fordulójában az Everton otthon 1–0-ra legyőzte a Chelsea-t.

A meccs egyetlen találatát a 47. percben Richarlison jegyezte, a liverpooli együttes így a legutóbbi három hazai meccséből a Manchester United után a BL-győztes Chelsea-t is megverte, a kettő között pedig ikszelt a Leicester Cityvel.

Frank Lampard együttesének helyzete még így sem rózsás, hiszen két pontra van a bennmaradást érő 17. helytől, igaz, két riválisával szemben eggyel kevesebb meccset játszott.

A másik korai vasárnapi összecsapáson a Tottenham a duplázó Szon Hung Min vezérletével 3–1-re legyőzte a végén szépítő Leicester Cityt (3–1). A házigazda első találatát a dél-koreai szélső készítette elő, Harry Kane volt a befejező, Dejan Kulusevski pedig két gólpassza járult hozzá a sikerhez.

Nem sokáig élvezhette a negyedik helyet a Tottenham, hiszen bár a londoni ütközeten a West Ham United az első félidő végén egyenlített az Arsenal ellen, a vendégek csak megszerezték a három pontot (1–2).

PREMIER LEAGUE

35. FORDULÓ

Everton–Chelsea 1–0 (Richarlison 47.)

Tottenham–Leicester City 3–1 (Kane 22., Szon Hung Min 60., 79., ill. Iheanacho 91.)

West Ham United–Arsenal 1–2 (Bowen 45., ill. Holding 38., Gabriel 54.)

Az élmezőny állása: 1. Manchester City 83 pont (84–21, 34 meccs), 2. Liverpool 82 (86–22, 34), 3. Chelsea 66 (68–29, 34), 4. Arsenal 63 (54–41, 34), 5. Tottenham 61 (59–39, 34), 6. Manchester United 55 (54–52), 7. West Ham 52 (53–46)

(Borítókép: Peter Byrne/PA Images via Getty Images)