Kapaszkodnak az utolsó szalmaszálba Cristiano Ronaldóék

2022. május 3., kedd 09:40

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 35. fordulójának hétfő esti mérkőzésén a Manchester United hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Brentfordot.

A házigazda már a 9. percben megszerezte a vezetést Bruno Fernandes találatával, és bár a szünet előtt Cristiano Ronaldo gólját les miatt még érvénytelenítették, a fordulást követően a másik portugál sztár is feliratkozott az eredményjelzőre.

Az ötszörös aranylabdás klasszis a 18. bajnoki találatát szerezte meg az idényben, csak Mohamed Szalah (22) és Szon Hung Min (19) előzi meg a PL-ben.

A végeredményt Raphaël Varane állította be, a Manchester United így 3–0-ra nyert, így életben tartotta minimális BL-esélyeit.

A „vörös ördögök” hátránya jelenleg öt pont az Arsenallal szemben, de már csak két meccsük van, míg a negyedik helyen álló londoniaknak még négy, ahogyan az MU-nál három ponttal jobban álló Tottenhamnek is, így az esély valóban csak matematikai.

PREMIER LEAGUE

35. FORDULÓ

Manchester United–Brentford 3–0 (Bruno Fernandes 9., Cristiano Ronaldo 61. – 11-esből, Varane 72.)

Az élmezőny állása: 1. Manchester City 83 pont (84–21, 34 meccs), 2. Liverpool 82 (86–22, 34), 3. Chelsea 66 (68–29, 34), 4. Arsenal 63 (54–41, 34), 5. Tottenham 61 (59–39, 34), 6. Manchester United 58 (57–52, 36)

(Borítókép: James Gill – Danehouse/Getty Images)