A születésnapos Tonali vezette vissza az élre a Milant

2022. május 8., vasárnap 22:44

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 36. fordulójában a Milan a 22. születésnapját vasárnap ünneplő Sandro Tonali vezérletével 3–1-re legyőzte a Veronát, így visszavette a vezetést a tabellán.

Tonali már az első negyedóra végén bevette a hazaiak kapuját, de akkor a VAR még les miatt elvette a gólt, majd Calabria ziccere kimaradt néhány pillanattal később.

A félidő hajrájában ezt büntette a Verona, Lazovics beadása után Faraoni fejesével megszerezte a vezetést (1–0).

Érdekesség, hogy a két csapat őszi meccsén is a Verona kezdett jobban, az első félidő derekán már 2–0-ra vezetett, de az utolsó fél órában 3–2-re fordított a Milan.

A háromperces hosszabbítás ugyanakkor éppen elegendőnek bizonyult, hogy Rafael Leao egyéni akciója végén Tonali már szabályos gólt is szerezzen (1–1).

A fordulást követően egy kontra során pedig ugyanebben a szerepkörben újabb gólt hoztak össze a felek, Leao centerezése után Tonali már valóban megszerezte a Milan vezető gólját (1–2).

A hajrában még a két perccel korábban csereként beálló Alessandro Florenzi is bevette a hazaiak kapuját, így a Milan 3–1-re nyert, és két fordulóval a vége előtt két ponttal vezeti a bajnokságot.

SERIE A

36. FORDULÓ

Spezia–Atalanta 1–3 (Verde 30., ill. Muriel 16., Djimsiti 73., Pasalic 87.)

Venezia–Bologna 4–3 (T. Henry 4., Kijin 19., Aramu 78. – 11-esből, D. Johnsen 93., ill. Orsolini 45+1., Arnautovic 55., Schouten 68.)

Salernitana–Cagliari 1–1 (Verdi 68. – 11-esből, ill. Altare 99.)

Verona–Milan 1–3 (Faraoni 38., ill. Tonali 45+3., 49., Florenzi 87.)

Az élmezőny állása: 1. Milan 80 pont (64–31), 2. Inter 78 (78–31), 3. Napoli 73 (68–31), 4. Juventus 69 (55–33)

(Borítókép: Alessandro Sabattini/Getty Images)