Gulácsiék saját kezükbe vették a BL-indulás lehetőségét

2022. május 8., vasárnap 21:29

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 33. fordulójában az RB Leipzig hazai pályán 4–0-ra legyőzte az Augsburgot, így saját kezébe vette a sorsát.

A három magyar futballistát is foglalkoztató lipcseiek az előző két kör vereségei miatt visszacsúsztak az ötödik helyre, de a Freiburg zakójával megnyílt az esély, hogy az utolsó forduló előtt visszaszerezzék a BL-indulást érő negyedik helyet.

Gulácsi Péter és Willi Orbán a kezdőben kapott helyet az RB Leipzignél, amely a játékrész hajrájában André Silva találatával törte meg a jeget (1–0).

A fordulást követően a bomba formában játszó Christopher Nkunku duplázott rövid idő alatt, végleg eldöntve a három pont kérdését (3–0).

A 24 éves francia támadó ebben az idényben az 50. tétmérkőzésén lépett pályára, 34 gól és 20 gólpassz a mérlege!

Még mindig csak a 64. percben jártunk, amikor Emil Forsberg büntetőjéből kiütésessé tette a sikert (4–0), a svéd csatárt a 71. percben Szoboszlai Dominik váltotta a pályán.

Érdekesség, hogy Gulácsi nem védte végig a meccset, a helyére a nyáron visszavonuló, 36 éves Philipp Tschauner állt be az utolsó percekben.

A lipcseiek az utolsó fordulóban az utolsó előtti helyen álló Arminia Bielefeld otthonába látogatnak.

A Bayern München a bajnoki címe megszerzése után a második meccsén is nyeretlen maradt, a mainzi vereség után a Stuttgart ellen 2–2-re végzett az aranyérmes.

BUNDESLIGA

33. FORDULÓ

Frankfurt–Mönchengladbach 1–1 (Paciencia 66., ill. Pléa 4.)

Bayern München–Stuttgart 2–2 (Mavropanosz 35. – öngól, Th. Müller 44., ill. Tiago Tomás 8., Kalajdzic 52.)

RB Leipzig–Augsburg 4–0 (An. Silva 40., Nkunku 48., 57., Forsberg 64. – 11-esből)

Az élmezőny állása: 1. Bayern München 76 pont (95–35, már bajnok), 2. Dortmund 66 (83–51), 3. Leverkusen 61 (78–46), 4. RB Leipzig 57 (71–36), 5. Freiburg 55 (57–44), 6. Union Berlin 54 (47–42)

(Borítókép:  Martin Rose / Getty Images)