Újpesti pontszerzésével negyedik lesz a Fehérvár

2022. május 8., vasárnap 20:40

A labdarúgó NB I 32. fordulójában a Mol Fehérvár FC 1–1-es döntetlent játszott Újpesten, ezzel bebiztosította negyedik helyét, és reménykedhet a nemzetközi kupaporond kiharcolásában.

A Zalaegerszeg azok után, hogy február közepétől egy hetes veretlenségi szériát épített, most egymás után az ötödik bajnokiját bukta el, más kérdés, hogy a Gyirmót ennek ellenére sem maradhat már bent az élvonalban (0–1).

A Kisvárda az utolsó kör előtt feljött a második helyre, mivel 1–0-ra legyőzte a mezőny kimagaslóan legeredményesebb csapatát, a Paksot.

A forduló utolsó meccsén az Újpest az első negyedóra végén Yohan Croizet kiszorított helyzetből bemutatott remek tekerésével szerezték meg a vezetést a Fehérvár ellen (1–0).

A lila-fehérek többször is közel álltak a második gól megszerzéséhez, de az utolsó passzokba vagy a befejezésekbe rendre hiba csúszott, ezt pedig büntette a Fehérvár, Nikolics Nemanja lövése csorgott be a kapuba (1–1).

Nem sokkal később Antonov szabadrúgását kellett kisimogatni a bal felsőből, majd Croizet újra bevette a fehérvári kaput – de már lesről.

Újabb gól már nem esett, ezzel az eredménnyel (és a Paks vereségével) eldőlt, hogy a Fehérvár lesz a negyedik az NB I-ben, ha a Fradi nyeri a Magyar Kupa döntőjét a tolnaiakkal szemben, akkor a piros-kékek indulhatnak a nemzetközi porondon.

NB I

32. FORDULÓ

Paks–Kisvárda 0–1 (Camaj 31.)

Zalaegerszeg–Gyirmót 0–1 (Varga B. 47.)

Újpest–Fehérvár 1–1 (Croizet 15., ill. Nikolics 62.)

Az állás: 1. Ferencváros 68 pont (58–30, már bajnok), 2. Kisvárda 56 (48–33), 3. Puskás Akadémia 54 (42–32), 4. Fehérvár 47 (46–41), 5. Paks 42 (73–61), 6. Újpest 41 (47–46), 7. Debrecen 39 (45–49), 8. Zalaegerszeg 39 (43–56), 9. Mezőkövesd 38 (35–46), 10. Honvéd 35 (46–50), 11. MTK 33 (25–50), 12. Gyirmót 32 (33–47, már kiesett)

(Borítókép: Nikolics gólja negyedik helyet ért –  MTI/Vasvári Tamás, archív)