Gerrard csapata ráijesztett Kloppékra, de nyert a Liverpool

2022. május 11., szerda 09:49

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 33. fordulójának kedd esti mérkőzésén a Liverpool idegenben 2–1-re legyőzte az Aston Villát.

A Mersey-parti gárda korábbi legendás középpályása, Steven Gerrard ezúttal ellenfélként meccselt a „vörösökkel”, és elégedetten konstatálhatta, hogy együttese már a 3. percben megszerzi a vezetést Douglas Luiz találatával (1–0).

Nem sokáig volt hátrányban a Liverpool, hiszen a 6. percben Joël Matip máris egyenlített, a második félidő derekán pedig Sadio Mané megszerezte a három pontot érő gólt is (1–2).

A „vörösök” ebben az idényben 14 pontot szereztek vesztes állásból, ezzel a PL legjobbjának számítanak.

Sikerével Jürgen Klopp együttese beérte az éllovas Manchester Cityt, amely szerda este a Wolverhampton otthonában próbálhat meg újra ellépni riválisától.

PREMIER LEAGUE

33. FORDULÓ

Aston Villa–Liverpool 1–2 (D. Luiz 3., ill. Matip 6., Mané 65.)

Az élmezőny állása: 1. Manchester City 86 pont (89–21, 35 meccs), 2. Liverpool 86 (89–24, 36), 3. Chelsea 67 (70–31, 35), 4. Arsenal 66 (56–42, 35), 5. Tottenham 62 (60–40, 35)

(Borítókép: Nick Potts/PA Images via Getty Images)