A Milan 11 év után ülhetett fel ismét Olaszország trónjára

2022. május 22., vasárnap 20:00

Az AC Milan nyerte meg az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságot, mivel a záró fordulóban 3–0-ra legyőzte a Sassuolót. A piros-feketék a 19. aranyérmüket szerezték meg a Serie A-ban.

Az olasz klubfutballban 12 éve nem látott izgalmak maradtak az utolsó fordulóra, de igazából a Milan helyzete egyértelmű volt, ha nem kap ki a Sassuolo vendégeként, akkor 11 év után újra bajnok lesz.

A piros-feketék azonban nem akartak ikszre játszani, már az első negyedóra során volt öt(!) nagy helyzetük, a 17. percben pedig megszületett a teljesen megérdemelt vezetés, Rafael Leão beadása után Olivier Giroud dupla kötényben talált a kapuba (0–1).

Negyedórával később egy hazai védelmi hiba után hasonló volt a végjáték, Leão ment el a bal oldalon, Giroud érkezett középen, a vége újra gól (0–2).

A 36. percben pedig végleg eldőlt a meccs, Leão ezúttal a jobb szélről akciózott, a befejező Franck Kessié volt, 0–3.

A fordulást követően a vendégek már csak a végét várták – leszámítva a csereként beálló Zlatan Ibrahimovicsot, de ő hiába fejelt szép gólt, les miatt elvették a találatot.

Az utolsó 10 perc már egy örömünnepbe csapott át, Stefano Pioli vezetőedző énekeltette a közönséget, akik vevők voltak a vigadalomra – naná, 11 év után lett meg újra a Milan aranya, összességében a 19., amivel beérte a városi rivális Intert az örökranglista második helyén.

A liga legjobb játékosának Rafael Leaót választották meg, csapattársa, Mike Maignan lett a legjobb kapus, úgyhogy teljes lehet a piros-feketék öröme.

Így ünnepelt a gárda

A kétpontos hátrányban lévő Inter a szünet után feltörte a Sampdoria-reteszt, és gyorsan berámolt ez a milánói csapat egy hármast, a bronzérmes Napoli pedig a meccs elején vágott három gólt ellenfelének.

Az már korábban eldőlt, hogy a Venezia és a Genoa kiesik az idény végén, az utolsó bennmaradó helyért pedig nagy csata dúlt, végül az óriásit hajrázó Salernitánának az is belefért, hogy otthon nagyon kikapott a záráson, mert a Cagliari 31 kapura lövésből sem tudott betalálni.

SERIE A

38. FORDULÓ

Spezia–Napoli 0–3 (Politano 4., Zielinski 25., Demme 36.)

Inter–Sampdoria 3–0 (Perisic 49., Correa 55., 57.)

Sassuolo–Milan 0–3 (Giroud 17., 32., Kessié 36.)

Salernitana–Udinese 0–4 (Deulofeu 6. Nesztorovszki 34., Udogie 42., Pereyra 57.)

Venezia–Cagliari 0–0

A bajnokság végeredménye: 1. Milan 86 pont (69–31), 2. Inter 84 (84–32), 3. Napoli 79 (74–31), 4. Juventus 70 (57–37), 5. Lazio 64 (77–58), 6. Roma 63 (59–43), 7. Fiorentina 62 (59–51), ...18. Cagliari 30 (34–68), 19. Genoa 28 (27–60), 20. Venezia 27 (34–69)

(Borítókép: Isabella Bonotto/Anadolu Agency via Getty Images)