Hazai vereséggel zárta az idényt a Barcelona

2022. május 22., vasárnap 23:54

Véget ért a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 2021–2022-es idénye, amelyben az utolsó kérdőjelek is kiegyenesedtek.

A Real Madrid bajnoki címe mellett a Barca ezüstérme is fix volt, viszont így is maradt kérdés a zárásra, hiszen a 3. helyért küzdő Atlético Madrid a Real Sociedadhoz látogatott, riválisa, a Sevilla pedig a nemzetközi porondért küzdő Athletic Bilbaóhoz, miközben az épp előtte álló Villarreal a Camp Nouban tette tiszteletét.

Egészen az első félidő hajrájáig sehol nem történt különösebb esemény, akkor azonban Dani Parejo parádés indításával Alfonso Pedraza kilépett, és a Villarreal első helyzetéből megszerezte a vezetést Barcelonában (0–1).

A fordulást követően Adama Traoré nagy hibáját Moi Gómez használta ki, a katalánok részéről pedig csak a csereként beálló Ansu Fati lesgóljára futotta (0–2).

A Villarreal ezzel a sikerével biztosította a hetedik helyét, és így az Európa-konferencialigában való indulását, és a harmadik helyért sem történt változás, mivel az Atlético Madrid magabiztosan nyert, így a Sevilla hiába győzött, maradt a negyedik.

A dráma a kieső helyeken zajlott, a Granada gól nélkül döntetlent játszott az Espanyollal, a Mallorca és a Cádiz viszont idegenben győzött, így előbbi együttes járt pórul a Levante és az Alavés mellett.

LA LIGA

38. FORDULÓ

Elche–Getafe 3–1 (Olaza 37., Kike 84., 92., ill. Ünal 33.)

Alavés–Cádiz 0–1 (Lozano 76.)

Granada–Espanyol 0–0

Osasuna–Mallorca 0–2 (Ángel 47., Grenier 83.)

Real Sociedad–Atlético Madrid 1–2 (Guridi 93., ill. De Paul 50., Á. Correa 69.)

Sevilla–Athletic Bilbao 1–0 (Mir 68.)

Barcelona–Villarreal 0–2 (Pedraza 41., M. Gómez 55.)

A bajnokság végeredménye: 1. Real Madrid 86 pont (80–31), 2. Barcelona 73 (68–36), 3. Atlético Madrid 68 (65–43), 4. Sevilla 70 (53–30), 5. Betis 65 (62–40), 6. Real Sociedad 62 (40–37), 7. Villarreal 59 (63–37), 8. Athletic Bilbao 55 (43–36), ...18. Granada 38 (44–61), 19. Levante 35 (51–76), 20. Alavés 31 (31–65)

(Borítókép: Ez nem Adama Traoré napja volt – Manuel Queimadelos/Quality Sport Images/Getty Images)