Elképesztő végjáték, Dzsudzsák góllal reagált a válogatottas hírre

2022. július 31., vasárnap 17:59

A labdarúgó NB I nyitó fordulójának első vasárnapi mérkőzésén a Kisvárda hazai pályán elképesztő végjátékban 2–2-es döntetlent játszott a Debrecennel.

Az első félidő nagy hazai fölénye gólokban nem realizálódott, így 0–0-val vonulhattak szünetre a felek.

Az előző kiírásban ezüstérmes kisvárdaiak az 50. percben büntetőből jutottak vezetéshez Driton Csamaj révén, és sokáig úgy tűnt, ezzel el is döntik a három pont sorsát.

A végjátékban azonban kinyílt a gólcsap, először a válogatottal újra szóba hozott társrekorder Dzsudzsák Balázs volt eredményes, majd mindkét csapat betalált még egyszer a lefújásig, így az első négy meccsből már a harmadik zárult iksszel.

A Paks viszont simán megverte a Mol Fehérvár FC-t, ezzel pedig élre is állt a bajnokságban.

NB I

1. FORDULÓ

Kisvárda–Debrecen 2–2 (Csamaj 50. – 11-esből, Makowski 87., ill. Dzsudzsák 85., Bárány 93.)

Paks–Mol Fehérvár FC 2–0 (Varga B. 41., Windecker 51.)

20.30: Ferencváros–Puskás Akadémia

(Borítókép: MTI/Czeglédi Zsolt, archív)