Ünnepelnek Berlinben: Schäferék komoly sikert arattak Orbánékkal szemben

2022. augusztus 20., szombat 20:59

Schäfer András együttese, az Union Berlin hazai pályán 2–1-re legyőzte a Willi Orbánnal felálló RB Leipziget a német labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójának szombati játéknapján – számolt be a Magyar Távirati Iroda.

Mindkét magyar válogatott futballista kezdőként lépett pályára, Schäfert a 74. percben – együttese 2–0–s vezetésénél – lecserélték, Orbán pedig végigjátszotta a mérkőzést, és ő szerezte fejessel a vendégek szépítő gólját a 83. percben.

A három magyar válogatott futballistát is foglalkoztató lipcseiektől a kapus és csapatkapitány Gulácsi Péter combsérülés, a támadó középpályás Szoboszlai Dominik eltiltás miatt hiányzott.

A Lipcse két döntetlen után szenvedett vereséget, az Union Berlinnek pedig egy döntetlen mellett ez volt a második győzelme.

A berliniek – köszönhetően hét pontjuknak – a tabella második helyén éjszakáznak, a Leipzig a 11. helyről várhatja a folytatást.

A szombati játéknap többi mérkőzéséről itt olvashat!