Vészkapusnak kellett volna védenie Benzema szabadrúgását, ez lett belőle

2022. augusztus 29., hétfő 09:20

A címvédő Real Madrid 3–1-re nyert az Espanyol vendégeként a spanyol labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójának vasárnapi játéknapján.

A fővárosiak a 12. percben Vinicius Junior révén szereztek vezetést, a hazaiak Joselu találatával a szünet előtt egyenlítettek. A kiváló iramú mérkőzésen a Real Madrid játékában lényegesen több gólveszély volt, végül Karim Benzema 88. percben szerzett gólja ismét előnyt jelentett a vendégeknek.

A végeredményt az ezúttal is rendkívül aktív francia csapatkapitány állította be a 100. percben, miután hosszas videózást követően kiállították az Espanyol kapusát, és egy elsőre tovább engedett akcióból közeli szabadrúgáshoz jutott a Real Madrid. A pontrúgást az Aranylabdára is esélyes Benzema magabiztosan lőtte a hálóba, beállítva a végeredményt. (1–3).