Tovább tart a Valencia elképesztő negatív sorozata

2022. augusztus 30., kedd 09:02

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 3. fordulójának záró mérkőzésén az Atlético Madrid idegenben 1–0-ra legyőzte a Valenciát.

A házigazda az első félidőben hiába talált a kapuba, a 19 éves amerikai Yunus Musah találatát videózás után szabálytalanság miatt érvénytelenítették.

A 64. percben a vendégek bevetették Thomas Lemart és Antoine Griezmannt, a francia duó összjátéka után pedig két perccel később utóbbi megszerezte a győztes gólt (0–1).

A Valencia ezzel sorozatban a 16. mérkőzésen maradt nyeretlen az Atlético Madriddal szemben, hat döntetlen mellett ez már a tizedik veresége volt. Ez a klub történetének legrosszabb szériája.

A nap másik meccsén az Athletic Bilbao egy büntető elrontása, valamint egy les miatt érvénytelenített gól ellenére 4–0-ra kitömte a Cádizt.