4 - 1
Ferencváros
2022.10.06. 19:05

Összefoglaló

Oda a Ferencváros hibátlan mérlege az Európa-liga csoportkörében. A zöld-fehér együttes egy véleményes tizenegyessel került hátrányba Belgrádban, innen pedig nem volt számára visszaút. Amennyire vitatható a büntető, annyira magabiztos lett végül a Crvena zvezda sikere, amely a második félidő elején korán háromgólosra növelte a különbséget, onnantól kezdve pedig mindvégig az történt a pályán, amit a házigazda szeretett volna. Egy hét múlva a Groupama Arénában vehet nemes revansot a magyar bajnok.
új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • 19’

Ezt Tokmac végezte el a jobb sarokból. De ebből sem kerekedett ki veszély. Sőt szabadrúgással még a szerbek jöhetnek majd kifelé.

• 17’

Ivanics tudja bravúrosan benn tartani a labdát a 16-os bal oldala és a kapuvonal csücskében, egy pattanás után akrobatikus mozdulattal középre húzza, ahol jó ütemben érkezik Pesics, kapásból meg is célozza Dibusz kapuját, de a zöld-fehérek szerencséjére elvéti egy méterrel a jobb alsót.

• 16’

A bosnyák középpályás a 16-os jobb oldalánál gyorsított fel, kissé éles szögből 12 méterről lőtt is, a lapos, pattogós próbálkozás két méterrel kerülte el a jobb alsót. A kapus rajta volt.

• 15’

15 perc elteltével 52 százalékon áll a zöld-fehérek labdabirtoklási mutatója.

• 14’

Az elmúlt öt percben pedig igazán komoly eseményről sem tudunk beszámolni. Főleg mezőnyben jár a labda, a kapuk előtt a pontatlan passzok, indítások a meghatározóak eddig.

• 10’

Gobeljics vette át a labdát a 16-os jobb oldalánál, egy pattanás után ballal, 17 méterről vette célba a kaput, de sem igazán erős, sem igazán jól helyezett nem lett a lövése, így Dibusz magabiztosan fogta meg.

• 9’

... rendkívül lassan és a túlgondolt tilitoli végén ráadásul veszélytelenül is.

• 8’

Zachariassen indult meg a jobb szélen, éles szögből 12 méterről lőtt, a blokkról a 11-es pont magasságában érkező Traoré elé pattant a labda, aki inkább elengedte a mögötte érkező Laidouninak, utóbbi 10 méterről, kissé balról célozta meg a kaput – a labda a blokkról a jobb felső mellé vágódott.

• 6’

Jó kétharmados ház jött össze a több mint 50 ezer néző befogadására alkalmas belgrádi arénában. Az időjárásra sem a nézők, sem a játékosok nem panaszkodhatnak, enyhén felhős, nem túl szeles, 17 Celsius-fok fogadta a pályára vonuló csapatokat.

• 4’

A piros-fehérek lendületesen kezdtek, gyorsan ki is harcoltak egy sarokrúgást, Kanga beívelése viszont gyenge. Nem alakult ki nagy veszély az FTC kapuja előtt.

• 3’

2020-ban a Nemzetek Ligájában a Fradi mostani trénere által irányított orosz válogatott 5–0-ra kapott ki ugyanebben a stadionban a szerbektől. Most klubszinten írhatja felül a régi emlékeket...

• 1’

A Ferencváros indította útjára a labdát!

• A házigazda piros-fehér csíkos felsőben, piros nadrágban és sportszárban, az FTC fekete-sötét zöld színösszeállításban futballozik ezen az estén!

• Kezdés előtt tíz perccel az UEFA hivatalos honlapján indított szavazáson a voksolók 45 százaléka számít az FTC és 45 százaléka a Crvena zvezda győzelmére. A maradék tíz százalék döntetlent mond.

• A szerdai sajtótájékoztatón az Index helyszíni tudósítója felvetette, hogy nemrégiben arról beszélt Csercseszov, akár meg is nyerheti az Európa-ligát a Fradi. Erre visszakérdezett a vezetőedző, hogy vajon hol olvastunk ilyesmit, de aztán beleállt a témába.

A futballban bármi megtörténhet, megvan a csapatban a potenciál. Hat pontunk van, nézzük meg az Eintracht Frankfurt példáját, ugyan ki gondolta volna az előző kiírásban, hogy ők hódítják el a serleget?! De ugyanakkor azt is hangsúlyozom, mindig csak a következő meccsre szabad gondolni, mert akkor az történhet velünk, ami Kecskeméten. Mert lehet, hogy ott már a zvezda-meccs járt a játékosaim fejében, és talán ez lehetett a vereség oka. Nem szabad elbizakodottnak lennünk. Persze amikor azt mondom, hogy bármi előfordulhat, nem szabad elfelejtenünk, hogy nyilván vannak nálunk esélyesebbek is, és nem is egy csapat előttünk áll a rangsorban.

• Már most biztossá válhat a Ferencváros számára a tavaszi folytatás. Matematikailag az ugyan még nem dőlhet el, hogy a magyar bajnok az első kettő között zár a csoportban, de a Konferencia-ligás folytatást garantáló harmadik helynél már nem végezhet hátrébb, amennyiben Belgrádban megőrzi százszázalékos mérlegét, miközben a négyes másik meccsén a török Trabzonspor és a francia AS Monaco döntetlent játszik egymással. Legutóbb 2004-ben szerepelt magyar csapat tavasszal valamelyik európai kupasorozatban, akkor a Debreceni VSC jutott az Európa-liga jogelődjének számító UEFA Kupa harmadik fordulójába – hívta fel a figyelmet az MTI.

• Sztanyiszlav Csercseszov, a Ferencváros labdarúgócsapatának vezetőedzője majdnem a kezdő tizenegy felét kicserélte a hétvégi, Kecskeméten 2–0-ra elbukott bajnokihoz képest. Az orosz tréner védekező középpályásként ezúttal az Aissa Laidouni, Mohamed Besic duónak szavazott bizalmat, míg a támadóknál – a várakozásoknak megfelelően – Adama Traoré és Kristoffer Zachariassen is bekerült a kezdőbe. Az ötödik változtatást Botka Endre jelenti, aki Eldar Civic helyett játszik majd az első perctől.

• Milos Milojevics vezetőedző domináns és kezdeményező játékot vár csapatától, a Crvena zvezdától. „Minden esetben a győzelem a cél, mi akarjuk diktálni a tempót. Hetven százalékban a saját játékunkra koncentrálunk és csak harmincban akarunk a Ferencvárossal foglalkozni” – jelentette ki a szerdai sajtótájékoztatón az MTI által idézett tréner, aki hozzátette, ennél a klubnál minden meccs fontos, de a csütörtöki kiemelkedően az, mivel a továbbjutást alapjaiban befolyásolja. „Van még 12 pont, amit meg lehet szerezni, így megfordíthatjuk a csoportállást, az első lépést ehhez a Ferencváros ellen tehetjük meg.”

• A negyedik egymást követő idényében főtáblás Ferencváros számára intő jel lehet, hogy vasárnap váratlanul kikapott az NB I-ben, méghozzá az újonc Kecskemét vendégeként. A találkozón, különösen az első félidőben kifejezetten tompán futballozott Sztanyiszlav Csercseszov vezetőedző együttese, amely a második játékrészben nem tudta ledolgozni kétgólos hátrányát, sőt még a szépítés sem jött össze.

• Ahogyan azt a helyi sajtó félve már pedzegette, hiányzik a Crvena zvezda meccskeretéből a csapat egyik legjobbjának tartott ghánai szélső, az 5 millió eurós piaci értékre taksált, az idényben 16 tétmeccsen hét gólnál és három gólpassznál járó Osman Bukari.

• A mérkőzést megelőző sajtótájékoztatón az FTC védője, Knoester nem tulajdonított különösebb jelentőséget annak, hogy nekik hat pontjuk van, az ellenfélnek pedig nulla, bár – mint mondta – a számok nem hazudnak. De csütörtökön minden a pályán fog eldőlni. Az Index felvetette Knoesternek, hogy az UEFA honlapján a válaszadók 48 százaléka ferencvárosi győzelmet tippelt, és csak 40 százalék hazai sikert, mire a hátvéd így reagált:

Lehet, hogy mi vagyunk a favoritok az állás és a szavazás alapján is, de ez nem jelent semmit. Viszont jó érzés…

• Az FTC eddig hibátlan mérleggel, hat pontot gyűjtve a csoport éléről vág neki a meccsnek, míg a belgrádiak két meccsen két vereséggel, pont nélkül állnak. Ha innen nézzük, kötelező a győzelem?

• Hamarosan kezdődik a Crvena zvezda–Ferencváros-mérkőzés a labdarúgó Európa-liga csoportköréből, a H jelű négyes 3. fordulóját rendezik ma!