A sereghajtó megtréfálta a listavezető Schäfer Andrásékat

2022. október 23., vasárnap 17:24

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 11. fordulójában Schäfer András éllovas csapata, az Union Berlin idegenben kikapott a meccs előtt sereghajtó Bochumtól.

Nyerhető meccs várt a magyar válogatott futballistájával a kezdőjében felálló fővárosiakra, hiszen a házigazda az első tíz körből csak egyszer tudott nyerni – igaz, két meccsel ezelőtt a BL-szereplő Frankfurt ellen győzött 3–0-ra.

Ezen a fellépésen sem kezdtek rosszul a bochumiak, már az első félidőben is veszélyesebbek voltak, és a játékrész zárása előtt a vezetést is megszerezték, Frederik Ronnow hiába védett nagyot, a szöglet után Philipp Hofmann fejese már utat talált a kapuba (1–0).

A 71. percben egy szemet gyönyörködtető akció végén növelte előnyét a hazai csapat, a Fülöp-szigeteki Gerrit Holtmann fejezte be a támadást higgadtan (2–0).

A 78. percben visszatért az esély a vendégek számára, de Milos Pantovics büntetőjét Manuel Riemann hárította.

Negyedórával később azért a kozmetikázás összejött az Union Berlin számára, Pantovics egy szöglet után lőtt a léc alá (2–1).

BUNDESLIGA

11. FORDULÓ

Bochum–Union Berlin 2–1 (P. Hofmann 43., Holtmann 71., ill. Pantovics 93.)

Hertha–Schalke 2–1 (Tousart 49., Kanga 88., ill. Mollet 85.)

Az élmezőny állása: 1. Union Berlin 23 pont (19–8), 2. Bayern München 22 (32–8), 3. Freiburg 21 (16–13), 4. Frankfurt 20 (24–18), 5. Dortmund 19 (18–14), 6. Mainz 18 (16–13), ...13. Hertha 11 (14–16), ...17. Bochum 7 (11–28), 18. Schalke 6 (11–26)

(Borítókép: Lars Baron/Getty Images)