A Bayer a második félidőben szétkapta Schäfer András csapatát

2022. november 6., vasárnap 17:29

A Bayer Leverkusen hazai pályán 5–0-ra kiütötte a forduló előtt éllovas Union Berlint a Bundesliga 13. fordulójában.

Schäfer András lábsérülés miatt nem volt tagja a fővárosiak keretének a vasárnapi mérkőzésen, amelynek első félideje finoman szólva is feledhetőre sikerült.

A szünetben Xabi Alonso vezetőedző intelmeit alaposan megfogadták a leverkuseniek, hiszen azon túl, hogy már az első percben betaláltak a folytatásban, a játékrész derekára már négynél jártak Moussa Diabyék.

A kegyelemdöfést az utolsó negyedóra kezdetén Mitchel Bakker adta meg, a Leverkusen így 5–0-ra nyert, és élen tartotta a Herthát legyőző Bayern Münchent.

Sőt, az Union a nap végére a második helyét is elbukta, mivel Sallai Roland csapata, a Freiburg megverte a Kölnt, ezzel feljött a Bayern München mögé. A magyar támadó a 90. percben állt be.

BUNDESLIGA

13. FORDULÓ

Bayer Leverkusen–Union Berlin 5–0 (Andrich 46., M. Diaby 56., 58., Hlozek 68., Bakker 76.)

Freiburg–Köln 2–0 (Dzsong Vu Jong 53., Gregoritsch 64.)

Az élmezőny állása: 1. Bayern München 28 pont (41–12), 2. Freiburg 27 (20–13), 3. Union Berlin 26 (21–14), 4. Dortmund 25 (23–15)

(Borítókép: Xabi Alonso szünetbeli intelmei hatottak – Lars Baron/Getty Images)