Világbajnoki címmel tértek haza a magyarok Prágából

2022. november 7., hétfő 20:08

Magyar lábteniszsiker Prágában: Fodor Ádám egyéniben világbajnok lett a hétvégén a cseh fővárosban megrendezett tornán.

A prágai O2 Universum multifunkciós csarnokban 21 ország részvételével rendezték meg a lábtenisz legrangosabb eseményét, a FUTNET világbajnokságot. A magyar válogatott kiváló eredményeket ért el: páros és hármas kategóriában is egyaránt bejutott a négy közé, ahol nagy csatában, mindkét versenyszámban 4. lett. A magyar sikerek megkoronázásaként a Balatonakarattyai Lábteniszklub 21 éves tehetsége, Fodor Ádám egyéniben világbajnok lett.

Fodor a csoportmérkőzések során többek között legyőzte a svájci vb-bronzérmes versenyzőt, majd a lengyel és a dél-koreai játékost is, a döntőbe jutásért 5000 néző előtt verte meg a hazai pályán játszó, kétszeres világbajnok cseh lábteniszezőt. A döntőben pedig a szlovák válogatott játékosát gyõzte le 2:0-ra. A magyar válogatott a nemzetek rangsorában az előkelő 3. helyen zárt.