Index Vakbarát Hírportál

Ibrahimovic végre megfejtette nekünk, mi a baj Neymar, Mbappé és Messi triójával

2022. október 31., hétfő 15:52

A térdműtétjéből lábadozó Zlatan Ibrahimovic a francia Canal+ csatornának adott interjút, amelyben a riporter kérdésére kifejtette, miért lehet, hogy a Ligue 1-et még mindig csak az ötödik legerősebb bajnokságként emlegetik Európában, holott olyan klasszisok játszanak ott, mint az egyaránt a Paris Saint-Germaint erősítő Neymar, Kylian Mbappé és Lionel Messi triója. A válasz igazán zlatanos volt…

„Amióta eljöttem Franciaországból, a színvonal csak lefelé megy. Igazából nincs is miről beszélni, a franciáknak szükségük lenne rám, de nekem már nincs szükségem rátok. Mindegy, hogy ott van nektek Neymar, Messi és Mbappé is. Ez sem segít rajtatok.

– Miért?

– Mert az Isten már nincs ott” – hangzott az Ibrahimovic és az újságíró közti párbeszéd interjú közben.

Ibrahmovic 2012 és 2016 között futballozott a PSG-ben, 122 bajnokin 113-szor volt eredményes a francia élvonalban, és mind a négy idényben bajnok lett.

A jelek szerint úgy érzi, még most, a 41. születésnapján túl is tudna segíteni a francia sztárcsapatnak, valamint a bajnokságnak, hogy még komolyabb szinten jegyezzék őket. 

Tény, az említett trió gólátlaga mind-mind gyengébb, mint Ibrahimovicé volt a PSG dresszében. 

(Borítókép: Zlatan Ibrahimovic 2020. november 22-én. Fotó: Francesco Pecoraro / Getty Images)

Rovatok