0 - 2
Ecuador
2022.11.20. 18:14

Összefoglaló

A vasárnapi Katar–Ecuador-mérkőzéssel elkezdődik a 22. labdarúgó-világbajnokság. Az Index is futballüzemmódba kapcsol: a közel-keleti torna minden mozzanatát nyomon követjük, hogy olvasóink ne maradjanak le egyetlen fontos mozzanatról, gólról, hangzatos nyilatkozatról sem. Az olimpián megszokott, reggeltől estig frissülő, élő hírfolyamunk mellett helyszíni beszámolókkal jelentkezünk, de a menetrendet és az eredményeket is böngészheti nálunk, leadhatja tippjeit, és megoszthatja azokat barátaival.
új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • 50’

De a kezdőrúgást leszámítva semmi érdemi nem történt a pályán ebben az öt percben. Nem lenne szívderítő, ha Ecuador hozzálassulna a katari válogatott tempójához.

• 47’

Az eddigi 21 világbajnokságon még egyetlen alkalommal sem történt meg, hogy az első szabályos gól egy tizenegyesből elért találat legyen. Hopp!

• 46’

Azaz Enner Valencia lába is rendben lehet az első félidő végi sérülés után. Annyira mindenképpen, hogy vállalni tudta a folytatást a kétgólos ecuadori.

• 46’

Ecuador kezdte a játékrészt!

• 45’

Ecuador 55 százalékon áll az Opta adatai szerint. A FIFA-nál, az újszerű számítás alapján (a labda holtidejét, nem egyértelműen meghatározott birtoklását egy semleges százalékkal számolja a világszövetség oldala a két csapat labdabirtoklása mellett) 47 százalék. Előbbinél 45, utóbbinál 37 százalék szerepel a hazai válogatott nevénél.

• 45’

A korábbi NB I-es játékvezető, jelenleg televíziós szakértőként dolgozó Bede Ferenc szerint rendben volt az ítélet a meccs elején, mert bár kevesen vették észre, az élő képen szinte nem is lehetett, amikor a katari kapus kijött a kapuból és öklözött, a labda előbb rápattant Félix Torresre, majd onnan ment Estradának, aki így centikkel, az egyik lábfejével kb., de valóban lesen volt. Innen ment tovább a labda vissza Torresnek, aki beollózta a fejelő Valenciának. De minden továbbit kár is volt nézni... A lényeg, hogy nem Valencia helyezkedése és fejese okozta tehát a gondot a dél-amerikaiak szempontjából.

Bővebben hamarosan!

• 45’

Katar egy-egy akció kivételével egészen elképesztő, milyen alárendelt szerepet játszik a nyitómeccsen.

• 45’

A ráadás utolsó pillanataiban még egy jó beadás a hazaiak jobb oldaláról, Ali Almoez érkezik és csúsztat, de a kapu jobb oldala mellé. Vissza se nézik, les volt-e, nem is számít. Vége az első félidőnek!

• 45’

Eltelt több mint három perc a ráadásból, nem túlzás, ha azt mondom, Ecuador nem erőlteti már a támadásokat. Katar meg nem igazán tud támadni, hiába szeretne. Többnyire csak üldözik a labdát a hazaiak.

• 45’

Nem kevés idő. De ha azt vesszük, mennyi idő elment rögvest a játékrész elején a visszavont góllal, majd itt a 40. perc környékén Valencia ápolásával is.

• 44’

Még mindig húzza a lábát, nem is nagyon fut, de a pályán van. Alighanem az első félidőből hátramaradt pár percben megpróbálják, mire jó az a láb, aztán, ha nem megy, akkor szünetben lehet cserélni.

• 43’

Nem néz ki jól, ahogy biceg, de az talán pozitív jel az ecuadoriak számára, hogy nem kellett a hordágy, pedig bekocogott vele az orvosi személyzet.

• 43’

A sárga lapos Budiaf szabálytalankodott vele szemben.  A jobb térdét jegelik, miközben igen fájdalmas arcot vág.

• 42’

No nem politikai értelemben. Az akcióikat illetően: eddig hatszor jutottak el az ecuadori tizenhatosig, mind a hatszor a bal szélen tudták felvinni a labdát. Csak viszonyításként, a dél-amerikaiak tizenkét akciót vittek végig, ötöt balról, négyet jobbról, hármat középen kialakítva.

• 40’

Szünetben elmondjuk, mit mondott.

• 36’
    sárga lap | Katar | első félidő
    Karim Budiaf (12) Katar
    36’

Budiaf nem kérdez és nem kegyelmez, ahogy jön, lendületből letarolja Valenciát. Sárga.

• 34’

Hanem a világbajnokság első meccsén még egy-két gyermekbetegséggel küzdő közvetítési modulunkat is. Így hát előre is elnézést, ha időnként egy góllal előrébb jár az eredményközlőnk, mint Ecuador a valóságban...

• 32’

Ezúttal viszont a videobírói szoba nem talált semmit, amire hivatkozva vissza lehetne vonni a gólt. Valencia ismét betalált, a meccsen harmadszor, szabályosnak ítélve másodszor.

• 31’
    gól | Ecuador | első félidő
    Katar
    0
    2 Ecuador Angelo Preciado (17) Enner Valencia (13)
    31’

Angelo Preciado adja be a labdát jobbról, nagy ívben, Estrada középen óriásit ugrik, de nem tud fejelni, arra viszont jó a mozdulat, hogy 30-40 ezer helyszíni néző mellett két védő figyelmét is lekösse, így pedig a kissé balról befelé húzó Valencia szabadon tud bólintani – tökéletesen helyezve a jobb alsó sarok irányába! 0–2

• 29’
    sárga lap | Ecuador | első félidő
    Moises Caicedo (23) Ecuador
    29’

Miguelt lökte fel a félpályánál, ezért bűnhődik.

• 28’

A katari válogatott története első vb-meccsén szerepel, legutóbb az 1934-es világbajnokságon volt hasonló, az olaszok ugyanis kihagyták az 1930-as, uruguayi tornát. No igen, ha már Uruguay, 1930-ban, a legelső vb-n is ugyanez történt a rendezővel. Váratlan hír, ugye? (Köszönjük az Optának!)

• 25’

Nem, nem egy igencsak egyoldalú kosárlabda-mérkőzés végeredményéről van szó: 25 percnyi játék után ennyi a pontos passzok száma a csapatoknál. Természetesen – ahogyan a gólok számában – itt is Ecuador vezet.

• 22’
    Almoez Ali (19) Katar
    22’

Újabb hazai szabálytalanság, már most a hatodik olyan, amit egyáltalán lefújnak. Bő 20 percre vetítve ez elég nagy szám. Egyúttal a második olyan, amiért sárga lap jár.

• 19’

Estupinan emeli középre a labdát szinte nullszögből balról, középen Estrada érkezik és próbál fejelni, a kísérlet fölé megy, de közben ütközik a kapussal, akit ápolni kell.

• 16’
    értékesített 11-es | Ecuador | első félidő
    Katar
    0
    2 Ecuador Enner Valencia (13)
    16’

Valencia kicsit kivár, ki is kell várjon, mert a játékvezetői döntést még a VAR-szoba meg kell erősítse. Aztán viszont megkapja a jelet, elvégezheti a büntetőt, és kimérten nekifutva jobbal a kapu bal oldalába helyez, miközben a kapus elmozdul jobbra. Ezzel már tényleg, de tényleg vezet Ecuador! 0–1.

• 16’
    Szaad al-Sib (1) Katar
    16’

• 15’

Büntetőhöz jut Ecuador, miután a kapujából kivetődő kapus elsodorja a kiugratott ecuadorit. Estrada szöktette a védők mögé mozduló Valenciát.

• 12’

Eszerint Félix Torres lába lógott be még a gólpassz előtt, csak az a baj ezzel a videóval is, hogy azt a pontot rögzítik, amikor a kapus beleöklözik a labdába. No ugye, az ellenféltől érkező labdánál meg nem számít a les megint...

• 10’

Ecuador mezőnyfölénye óriási, Katar egyelőre rengeteg fault árán tudja csak fékezni a dél-amerikai rohamokat. A sárga mezeseknél 58 százalékban volt eddig a labda. Méghozzá egy újszerű, a FIFA által adott alapján, amiben behúznak 17 százalékot a senki földjén járó labdának is... Hagyományos statisztikával ez még több lenne Ecuador neve mellett. (Szabályos és szabályosnak is titulált) gólszerzési kísérlete viszont még egyik csapatnak sem volt.

• 5’

Nem ér a gól, jelzi Orsato, akinek mindezt a videobírói szobából üzenik. A kérdés több mint érdekes. Az élőkép alapján nem volt gyanús, a visszajátszások alapján volt legalább három ember (mezőnyjátékos, ami tökéletes, a kapus helyezkedése így nem számít) és a fejelő Valencia közt a gólvonalhoz képest, úgyhogy...

No mindegy, a döntés az, hogy nincs gól. Nincs – szabályos – gól.