Lekerült az álarc a sztárról, de ez sem jelentett sok jót

2023. január 1., vasárnap 17:00

Meglepő vereséggel indította az évet a Tottenham, az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 18. fordulójában hazai pályán 2–0-ra kikapott az Aston Villától.

A londoni együttes az ötödik helyen állva a BL-indulásért küzd, a birminghami pedig a totális középmezőnyben található, ennek megfelelően a Tottenham kezdett aktívabban, de Harry Kane közeli lehetőségeit sem koronázta gól.

Az első félidő kis túlzással legérdekesebb jelenete így is az volt, amikor az arccsonttörése miatt maszkot viselő Szon Hung Min megvált az álarcától – de ez sem szabadította fel a hazaiakban rejlő lehetőségeket.

The mask is off for Son. Let's unleash Sonny now come on pic.twitter.com/qRxsgIU8Kx

— Jimmy Ip‏ (@Edob0b) January 1, 2023

A fordulást követően megváltozott a játék képe, alaposan feljavult az Aston Villa, és Hugo Lloris hibája után Emiliano Buendía bevette a Tottenham kapuját (0–1).

Próbálkozott a vendéglátó, de Ivan Perisic közeli lehetőségéből sem talált kaput, a Villa ellentámadásaiban pedig rendre benne volt a veszély, és a 73. percben el is dőlt a mérkőzés: Douglas Luiz kényszerítőzött John McGinn-nel, majd higgadtan fejezte be az akciót (0–2).

PREMIER LEAGUE

18. FORDULÓ

Tottenham–Aston Villa 0–2 (Buendía 50., Douglas Luiz 73.)

Nottingham–Chelsea 1–1 (Aurier 63., ill. Sterling 16.)

Az élmezőny állása: 1. Arsenal 43 pont (40–14, 16 meccs), 2. Manchester City 36 (44–16, 16), 3. Newcastle 34 (32–11, 17), 4. Manchester United 32 (24–20, 16), 5. Tottenham 30 (33–25, 17), 6. Liverpool 28 (33–19, 16), ...8. Chelsea 25 (20–18, 16), ...12. Aston Villa 21 (19–25, 17), ...18. Nottingham 14 (12–34, 17)

(Borítókép: Itt még fent volt a maszk – Eddie Keogh/Getty Images)