Harmadosztályú gárda ejtette ki a Premier League-élcsapatot

2023. január 7., szombat 21:00

Nem jutott a legjobb 32 közé a Premier League-ben harmadik helyen álló Newcastle United az FA-kupában, mivel 2–1-re kikapott a harmadosztályú Sheffield Wednesday vendégeként.

A siker fő letéteményese a hétfői bajnokiján triplázó Josh Windass volt, aki ezúttal két gólt jegyzett.

A harmadosztályban második, feljutó helyen álló gárda kétgólos előnye után a több alapjátékosát is becserélő Newcastle United szépített – épp az egyik csere, Bruno Guimaraes volt eredményes –, az egyenlítés azonban a 23 lövés ellenére sem jött össze.

Az élvonalbeli csapatok közül kiesett a Crystal Palace, a Nottingham Forest és a Brentford is, igaz, közülük csak a kétszeres BEK-győztes nem PL-csapattal találkozott – a Blackpool jelenleg kieső helyen áll a másodosztályban, mégis simán kiütötte a Forestet.

FA-KUPA

A LEGJOBB 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT, AZ ÉLVONALBELI CSAPATOK EREDMÉNYEI

Crystal Palace–Southampton 1–2 (O. Édouard 14., ill. Ward-Prowse 37., A. Armstrong 68.)

Gillingham FC (IV.)–Leicester City 0–1 (Iheanacho 56.)

Tottenham Hotspur–Portsmouth (III.) 1–0 (Kane 50.)

Blackpool (II.)–Nottingham Forest 4–1 (Ekpiteta 17., Poveda 64., Hamilton 71., J. Yates 87., ill. R. Yates 92.)

AFC Bournemouth–Burnley (II.) 2–4 (Christie 12., Solanke 48., ill. Benson 6., 57., Zaroury 39., 43.)

Hull (II.)–Fulham 0–2 (Kurzawa 37., D. James 94.)

Middlesbrough (II.)–Brighton 1–5 (Akpom 13., ill. Gross 8., Lallana 29., Mac Allister 58., 80., Undav 88.)

Brentford–West Ham United 0–1 (Benrahma 79.)

Sheffield Wednesday (III.)–Newcastle United 2–1 (Windass 52., 66., ill. Guimaraes 69.)

21.00: Liverpool–Wolverhampton (TV: Spíler1)

(Borítókép: James Gill - Danehouse/Getty Images)