A Liverpool 20 perc alatt elintézte a Newcastle-t

2023. február 18., szombat 20:55

A kilencedikről a nyolcadik helyre lépett előre a Liverpool azzal, hogy nyert szombaton a negyedik pozícióját megőrző Newcastle vendégeként az angol labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában.

A vörösök gyakorlatilag bő negyedóra alatt elintézték a házigazdák együttesét:

előbb Darwin Nunez talált be a 10., majd Cody Gakpo a 17. percben.

A hazaiak helyzetét tovább nehezítette, hogy a 22. perctől Nick Pope kiállítása miatt emberhátrányban játszották végig a meccset.

Ennek ellenére is megvoltak a helyzetei az immáron három forduló óta nyeretlen szarkáknak, ám a vendégek kapusa, Alisson Becker több nagy védést is bemutatott. A hajrában viszont növelhette volna előnyét Jürgen Klopp együttese, leginkább a csereként pályára lépő Diogo Jota előtt adódtak nagy lehetőségek, a portugál azonban pontatlan volt a befejezéseknél, így az eredmény nem változott.

Érdekesség, hogy 1500. alkalommal született 2–0-s végeredmény a Premier League-ben, ez a harmadik leggyakoribb eredmény a PL történetében az 1–0 (2136) és a 2–1 (1779) után.