Fordulatos meccsen bukott a Honvéd, bajban a Vasas is

2023. február 19., vasárnap 19:51

A Honvéd hazai pályán fordulatos mérkőzésen 3–2-es vereséget szenvedett a Debrecentől a labdarúgó OTP Bank Liga 20. fordulójának vasárnapi zárásán – adta hírül az MTI.

Jobban kezdett a Debrecen, de Szappanos a találkozó elején több bravúrt is bemutatott, így megóvta a kispestieket a góltól. A játékrész közepén már a válogatott hálóőr sem tudta kijavítani a védelem hibáját, Sós tökéletes beadását követően Babunski senkitől sem zavartatva öt méterről fejelhetett a hálóba. Nem sokkal később a Honvéd egy kapufával érkezett meg a meccsbe (0–1).

A fordulást követően mindössze kilenc perc alatt fordított a Honvéd, előbb Domingues talált be egy pontrúgást követően, majd Lukics volt eredményes az 50. kispesti bajnokiján (2–1).

A 70. percben a Debrecen Szappanos nagy hibája után egyenlített – újra Babunski volt a gólszerző –, a Honvéd viszont szinte azonnal válaszolhatott volna, de Tamás ziccert rontott.

A 85. percben újra előnybe került a Debrecen, a vendégek gólját három cserejátékos hozta össze, Varga indítása után Loncar adott középre, Mance pedig gyönyörű mozdulattal, sarokkal juttatta a labdát kapuba. A Honvéd az utolsó percekben mindent egy lapra feltéve rohamozott az egyenlítésért, de nem járt sikerrel.

A kispestiek már öt mérkőzés óta nyeretlenek az élvonalban, és csak több győzelmüknek köszönhetően előzik meg a tabellán a sereghajtó Vasast, amely nem bírt vasárnap a Zalaegerszeggel. Sikerével a Loki már csak egy pontra van a dobogótól.

NB I

20. FORDULÓ

Zalaegerszeg–Vasas 0–0

Honvéd–Debrecen 2–3 (Domingues 47., Lukics 54., illetve Do. Babunski 27., 70., Mance (85.)

Az állás: 1. Ferencváros 46 pont (43–16), 2. Kecskemét 32 (28–20), 3. Kisvárda 31 (32–33), 4. Debrecen 30 (36–31), 5. Puskás Akadémia 30 (25–21), 6. Mezőkövesd 26 (23–27), 7. Zalaegerszeg 24 (25–23), 8. Paks 23 (31–35), 9. Újpest 22 (24–35), 10. Fehérvár 21 (24–29), 11. Honvéd 18 (22–35), 12. Vasas 18 (14–22)