Gyakorlatilag odaadhatjuk az aranyérmet a Napolinak

2023. február 26., vasárnap 20:55

Most már nem is az a kérdés, hogy ki, hanem az, hogy mikor lesz meg (hivatalosan is) az új olasz bajnok.

A Napoli ugyanis szombat este az Empoli otthonában is nyert 2–0-ra, ezzel 24 fordulót követően 21 győzelemmel, két döntetlennel és egy vereséggel, 65 ponttal áll – toronymagasan az első helyen.

Vasárnap az Inter tehetett volna lépést a kozmetikázás felé, de meglepetésre 1–0-ra kikapott Bolognában – pedig a házigazdától egy gólt les miatt még el is vettek.

A Milan az Atalanta ellen lépett pályára, és az első félidő derekán Théo Hernández távoli lövése után a kapufáról Juan Mussóra visszapattanó labda a kapusról saját kapujába került. A végjátékban a remekül kilépő Junior Messias is eredményes volt, beállítva a végeredményt (2–0). A piros-feketék sikerükkel beérték az Intert a második helyen, ezt még a Roma is megteheti ebben a körben, de a Napoli előnye így is 18 pont lesz a fordulót követően.

Bár még 14 kör hátravan, és akár még 42 pontot is lehet szerezni, igencsak meglepő lenne, ha nem születne meg 1990 óta az első, összességében a harmadik Napoli-arany...

SERIE A

24. FORDULÓ

Bologna–Inter 1–0 (Orsolini 76.)

Salernitana–Monza 3–0 (L. Coulibaly 52., Kasztanosz 65., Candreva 71.)

Udinese–Spezia 2–2 (Beto 22., Pereyra 55., ill. Nzola 6., 72.)

Milan–Atalanta 2–0 (Musso 25. – öngól, Messias 87.)

Az élmezőny állása: 1. Napoli 65 pont (58–15), 2. Inter 47 (44–28), 3. Milan 47 (41–30), 4. Roma 44 (30–19, 23 meccs), 5. Lazio 42 (39–19, 23), 6. Atalanta 41 (42–28), 7. Bologna 35 (31–33), 8. Juventus 32 (36–17, 23)*