Gálázott az Arsenal, kapaszkodik a Liverpool

2023. március 2., csütörtök 10:06

Könnyedén nyerte meg elmaradt mérkőzését az Arsenal, a Premier League listavezetője 4–0-ra kiütötte a bennmaradásért küzdő Evertont.

A liverpooli gárda egészen az első félidő végjátékáig tartotta magát, az „ágyúsok” Bukayo Saka 40. percben szerzett góljával törték meg a jeget, majd az angol válogatott szélső Gabriel Martinellinek adott gólpasszt még a szünet előtt (2–0).

A 71. percben Martin Ödegaard is betalált, majd a csereként beálló Eddie Nketiah előkészítése után Martinelli duplázott, így 4–0 lett a vége.

Sikerével a londoni csapat öt pontra növelte előnyét a címvédő Manchester Cityvel szemben 13 fordulóval a vége előtt.

Kapaszkodik a Liverpool, a „vörösök” Virgil van Dijk és Mohamed Szalah hajrában szerzett góljával 2–0-ra megverték a Wolverhamptont.

A Mersey-parti csapat a legutóbbi négy bajnokiján tíz pontot szerezve már a hatodik helyre jött fel, és már csak hat pont a hátránya BL-indulást érő negyedik pozícióban lévő Tottenhammel szemben, amely egy találkozóval többet játszott. A vesztett pontokat tekintve a Newcastle még a londoniaknál is jobban áll picit, de a legutóbbi négy bajnokin szerzett három pont nem éppen csúcsformáról árulkodik a „szarkák” esetében.

PREMIER LEAGUE

A 7. FORDULÓBÓL PÓTOLT MECCSEK

Arsenal–Everton 4–0

Liverpool–Wolverhampton 2–0

Az élmezőny állása: 1. Arsenal 60 pont (56–23, 25 meccs), 2. Manchester City 55 (64–25, 25), 3. Manchester United 49 (41–28, 24), 4. Tottenham 45 (46–35, 25), 5. Newcastle United 41 (35–15, 23), 6. Liverpool 39 (40–28, 24)

(Borítókép: Stuart MacFarlane/Arsenal FC via Getty Images)