Ez nem a zöld-fehérek hete volt, újra győzött a Leverkusen

2023. március 12., vasárnap 19:22

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 24. fordulójában a Bayer Leverkusen 3–2-re legyőzte idegenben a Werder Brement.

A lassan csordogáló első félidőben az első fél óra végén házigazda vitte be az első csapást Marvin Ducksch találatával, de alig négy percre rá Mitchel Bakker óriási gólt varrt a jobb felső sarokba (1–1).

A második félidő elején aztán a fordítást eredményező találatot is megszerezte a vendégcsapat, az első gólt előkészítő Jeremie Frimpong révén, majd a végjátékban a Fradi ellen kapufát lövő Adam Hlozek fejelt a hálóba (1–3).

Pillanatokkal később büntetőt harcolt ki a házigazda, Niclas Füllkrug a jobb alsóba lőtte a labdát, így az utolsó percek izgalmassá váltak, de újabb gól már nem esett (2–3).

A Bayer Leverkusen így újabb zöld-fehér csapatot vert meg, és sikerrel hangolt a Ferencváros elleni Európa-liga-visszavágóra.

Sallai Roland csapata, a Freiburg az utolsó előtti percben döntötte el a Hoffenheim elleni ütközetet, a 84. perctől emberhátrányban játszó vendégek egymás után a hetedik bajnokijukat veszítve sereghajtók a ligában. A magyar támadó nem állt be a kispadról.

Az Union Berlin sorozatban negyedik bajnokiján maradt nyeretlen, ezúttal a végén egyenlítő Wolfsburg otthonában játszott 1–1-et. Schäfer András lábsérülés miatt nem volt a keretben, a volt ferencvárosi Aissa Laidouni a 77. percben, 1–0-s előnynél jött le a pályáró.

BUNDESLIGA

24. FORDULÓ

Freiburg–Hoffenheim 2–1 (Eggestein 5., Doan 89., ill. Stiller 49.)

Werder Bremen–Bayer Leverkusen 2–3 (Ducksch 30., Füllkrug 85., ill. Bakker 34., Frimpong 56., Hlozek 84.)

Wolfsburg–Union Berlin 1–1 (Wimmer 84., ill. Juranovic 72. – 11-esből)

Az élmezőny állása: 1. Bayern München 52 pont (71–25), 2. Dortmund 50 (49–30), 3. RB Leipzig 45 (49–29), 4. Freiburg 45 (37–33), 5. Union Berlin 45 (36–28), 6. Frankfurt 40 (46–34), ...9. Leverkusen 34 (43–39)

(Borítókép: Cathrin Mueller/Getty Images)