Tovább mélyül a gödör, a Puskás Akadémia is megverte a Fradit

2023. március 12., vasárnap 20:18

A labdarúgó NB I 23. fordulójának rangadóján a Puskás Akadémia idegenben 2–1-re legyőzte az utolsó bő fél órában emberelőnyben játszó és a legvégén kozmetikázó Ferencvárost.

Egyik csapat sem várta kedvező előjelekkel a meccset, hiszen a Fradi a legutóbbi öt tétmeccséből csak egyet tudott megnyerni (Debrecenben 2–0-ra), de a Puskás Akadémia is csak egy sikert tudott felmutatni a legutóbbi négy találkozóján, előző két bajnokiját pedig 2–7-es gólkülönbséggel bukta el.

A Leverkusen elleni Európa-liga-párharc két meccse közti bajnokira felforgatott Ferencváros érkezett, a 28. percben viszont Dibusz Dénes szomorúan konstatálhatta, hogy ahogyan a németországi összecsapáson, most is egy kipattanó után kapott gólt, Spandler jobb oldali beadása után ezúttal a kapus ütötte szerencsétlen helyre a labdát, Komáromi pedig kapásból lőtt a kapuba (0–1).

Még fel sem ocsúdhattak a szurkolók, amikor már a második felcsúti gólt láthatták, Jonathan Levi szabadrúgása után Favorov fejesét Puljic passzolta a kapu torkából a gólvonalon túlra (0–2).

A második félidőre érkezett a Debrecenből kölcsönvett Baráth Péter és az ittas vezetése után ismét kerettag Carlos Auzqui is, előbbi neve mellé gyorsan két lehetőséget is feljegyezhettek.

Az 57. percben megfogyatkozott a Puskás Akadémia Puljic rossz belépőjét követően, így bő fél órán át emberelőnyben játszhatott a bajnok.

Jött a pályára Marquinhos és Ryan Mmaee is, majd érkezett Botka mellészálló lövése, de a vendégek is jelezték egy Gruber-kontrával, hogy nem álltak vissza teljesen.

A második félidő derekán még magasabb fokozatba kapcsoltak a hazaiak, sorra jöttek a lehetőségek – na meg a nemrégiben igazolt chilei válogatott Sagal is –, de csak nem akart összejönni az áttörés.

A 81. percben Dibusznak kellett védenie Komáromi lövését, ezt már szórványos füttyszó is kísérte, de csak néhány pillanatra, mert ment előre a Fradi, a drukkerek pedig buzdították inkább a csapatukat.

Amikor már úgy tűnt, hogy ezen a héten semmi sem jön össze a zöld-fehéreknek, jött Botka közelről kapuba szúrt lövése (eléggé potyaszagú volt azért), amivel szépítettek a hazaiak (1–2).

Az egyenlítésre viszont már nem volt idő, így a Fradi a héten másodszor is kikapott, és vereséggel hangolt a Leverkusen elleni visszavágóra.

NB I

23. FORDULÓ

Kecskemét–Vasas 2–0 (Tóth B. 58., Banó-Szabó 84.)

Újpest–Mezőkövesd 1–0 (Mudrinszki 10.)

Ferencváros–Puskás Akadémia 1–2 (Botka 95., ill. Komáromi 28., Pulkic 37.)

Az állás: 1. Ferencváros 50 pont (47–19), 2. Kecskemét 39 (33–22), 3. Debrecen 34 (38–34), 4. Puskás Akadémia 33 (29–29), 5. Paks 32 (40–38), 6. Kisvárda 32 (34–37), 7. Mezőkövesd 28 (24–29), 8. Zalaegerszeg 27 (28–28), 9. Újpest 27 (28–38), 10. Honvéd 25 (26–36), 11. Fehérvár 24 (28–34), 12. Vasas 19 (17–28)

(Borítókép: Ez nem a Fradi hete volt, a Leverkusen után a Groupama Arénában is vereség lett a vége – MTI/Kovács Tamás)