Bealudt az Eb-elődöntős, kétgólos előnyről kapott ki Kazahsztánban!

2023. március 26., vasárnap 16:58

Óriási meglepetésre 3–2-re kikapott a dán labdarúgó-válogatott Kazahsztánban az Európa-bajnoki selejtezőn.

Pedig a legutóbbi viadalon elődöntős együttes remekül rajtolt, 3–1-re legyőzte Finnországot, majd kétgólos előnyre tett szert ezúttal is a szünetre, mind az öt gólt az Atalanta 20 éves csatára, Rasmus Höjlund szerezte (0–2).

Ezt követően viszont elkényelmesedett az esélyes, a bealvást pedig egy büntetőből szerzett góllal büntette Kazahsztán. Majd Ashat Tagibergen lőtt 30 méterről irtózatosan nagy bombát a bal felsőbe, mielőtt Abat Aimbetov közelről a kapuba fejelt, hatalmas meglepetésre 3–2 lett a vége!

A győztes találatot jegyző futballista a gólöröme után a 96. percben könyöklés miatt még egy sárgát kapott, így társainál pár pillanattal korábban mehetett zuhanyozni.

EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐK

H CSOPORT, 2. FORDULÓ

Kazahsztán–Dánia 3–2 (Zajnutgyinov 73. – 11-esből, Tagibergen 86., Aimbetov 89., ill. Höjlund 21., 36.)

18.00: Szlovénia–San Marino (TV: Spíler1)

20.45: Észak-Írország–Finnország

A csoport állása: 1. Észak-Írország 3 pont (2–0, 1 meccs), 2. Dánia 3 (5–4), 3. Szlovénia (2–1, 1), 4. Kazahsztán 3 (4–4), 5. Finnország 0 (1–3, 1), 6. San Marino 0 (0–2, 1)