Benzema hét perc alatt triplázott, kiütéssel nyert a Real Madrid

2023. április 2., vasárnap 18:09

Karim Benzema triplázott, a Real Madrid gálázva nyerte meg a Valladolid elleni mérkőzését a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 27. fordulójában.

A Barcelonától elszenvedett vereség és a katalánok Elche elleni 4–0-s sikere után a királyi gárda 15 pontos hátrányban volt az összecsapás előtt, ráadásul Ferland Mendy után Antonio Rüdiger is kidőlt a védelemből, ahonnan Nacho Fernández eltiltás miatt hiányzott.

A királyi gárda így a Lucas Vázquez, Eduardo Camavinga szélsővédő-kettőssel lépett pályára, de azért, ahogyan az várható volt, ez a meccs nem a Real védelméről szólt.

A félidő derekán egy kontratámadás végén Marco Asensio átadását Rodrygo lőtte a hosszú alsóba, ezzel pedig egy egészen ellenállhatatlan negyedóra vette kezdetét (1–0)!

A 29. percben Vínicius Júnior bal oldali beadását az aranylabdás Karim Benzema fejelte közelről a kapuba, majd a brazil szélső visszatett labdájából 17 méterről tekert ugyanő a bal felsőbe.

És még mindig csak a 36. percben jártunk, amikor Benzema már a harmadik gólját is megszerezte, Rodrygo jobb oldali centerezését akrobatikus mozdulattal húzta a kapuba (4–0).

A hét perc alatt szerzett mesterhármas a leggyorsabb Real-tripla a bajnokságban Fernando Hierro 1992. április 19-i hatperces termése óta – akkor 7–0-ra verte a madridi csapat az Espanyolt. Az első félidőben Benzema előtt Cristiano Ronaldo négyszer tudott triplázni 2011 és 2015 között, 2006-ban Ruud van Nistelrooy, 1995-ben Iván Zamorano volt erre képes Real-játékosként.

Últimos hat-tricks en el primer tiempo de jugadores del Real Madrid en partidos de La Liga:

Zamorano en 1995 (al Barça)
Van Nistelrooy en 2006 (a Osasuna)
Cristiano entre 2011 y 2015 (a Málaga, Granada, Getafe y Espanyol)
BENZEMA en 2023 (a Valladolid)

— MisterChip (Alexis) (@2010MisterChip) April 2, 2023

A szünetben Pacheta a négygólos hátrány szellemében négyet is változtatott a csapatán, ez pedig valamelyest stabilizálta a csapatát, kiegyenlítettebbé vált a játék.

A 66. percben így is megszülethetett volna az ötödik gól, de Rodrygo találata Vinícius kezezése miatt nem volt érvényes.

A hajrához érve azért így is összejött, Rodrygo újfent előkészítőként jeleskedett, visszaadta Asensiónak a kölcsönt (5–0).

A ráadásban még Lucas is betalált eden hazard gólpasszából, a Real Madrid így gálázva, 6–0-ra győzött.

LA LIGA

27. FORDULÓ

Celta Vigo–Almería 2–2 (Seferovic 10., C. Pérez 42., ill. Babic 7., Puigmal 32.)

Real Madrid–Valladolid 6–0 (Rodrygo 22., Benzema 29., 32., 36., Asensio 73., Lucas 92.)

Villarreal–Real Sociedad 2–0 (Parejo 77. – 11-esből, N. Jackson 81.)

Atlético Madrid–Betis 1–0 (Á. Correa 86.)

Az élmezőny állása: 1. Barcelona 71 pont (53–9), 2. Real Madrid 59 (57–21), 3. Atlético Madrid 54 (43–19), 4. Real Sociedad 48 (35–26), 5. Betis 45 (34–27), 6. Villarreal 44 (34–24)

(Borítókép: Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images)