Bajban a Vidi, a Fradi nyakán a Kecskemét

2023. április 22., szombat 16:51

A labdarúgó NB I 28. fordulójában a Kecskemét idegenben 2–1-re nyert a Mol Fehérvár FC ellen, így három pontra megközelítette az éllovas Ferencvárost.

A jobban játszó második helyezett az első félidő második felében a játék és a helyzetek képének megfelelően magabiztos előnyt épített ki a Fehérvár és a Kecskemét meccsén, ahogyan azt az idény előtt azért sokan várhatták volna – fordított előjellel...

Merthogy a tavaly negyedik Vidi azok után, hogy majdnem csoportkörös lett az Európa-konferencialigában a bajnokságban két pontra van a kiesőhelytől (és még örülhet is neki, hogy az Újpest a végén behúzta a három pontot Kispesten, mert különben csak egy lett volna a differencia!), míg az újonc kecskemétiek kis túlzással már az éllovas Fradit szorongatják...

Ezek után annyira nem jelentett meglepetést, amikor bő fél óra játék után Banó-Szabó Bence bal oldali akciója után Nagy Krisztián megszerezte a vezetést – előbbinek ez már a 11. gólpassza volt, amivel toronymagasan vezeti a bajnokságot (0–1).

A játékrész derekán pedig előbbi Stopirával kapott össze, amiért mindketten sárgát kaptak, majd gyors ellentámadásra küldte Horváth Krisztofert, ő pedig a bal alsóba lőtte a ziccert – meglett a 12. assziszt is (0–2).

A félidő végére 1–8 volt a kapura lövések száma, ebből 0–5 a kaput eltalálóké, valóban megérdemelt volt a kecskeméti vezetés.

Egyórányi játékhoz érve Zeke Márió lövését védte Kovács Dániel, majd előbbi beadását Tóth Barna fejelte kevéssel a bal alsó mellé.

Az utolsó tíz percre a fehérváriak is felébredtek, a 93. percben pedig Dárdai Palkó átlépése után Kodro megszerezte a becsületgólt (1–2).

Az utolsó másodpercekben így is a vendégek voltak közelebb az újabb gólhoz, sikerükkel pedig közeledtek a Fradira, a fehérváriak pedig egyre nagyobb bajban vannak.

NB I

28. FORDULÓ

Mol Fehérvár FC–Kecskemét 1–2 (Kodro 93., ill. Nagy K. 33., Horváth K. 40.)

19.30: Vasas–Ferencváros

Az állás: 1. Ferencváros 54 pont (54–25, 27 meccs), 2. Kecskemét 51 (43–25), 3. Paks 41 (50–46, 27), 4. Debrecen 40 (43–38, 27), 5. Puskás Akadémia 40 (37–35, 27), 8. Újpest 37 (36–47), 7. Kisvárda 36 (37–40, 27), 8. Mezőkövesd 32 (27–35, 27), 9. Zalaegerszeg 31 (31–34, 27), 10. Fehérvár 30 (33–38), 11. Honvéd 28 (28–44), 12. Vasas 22 (24–36, 27)

(Borítókép: MTI/Bús Csaba)