Sallai Roland három gólpasszt adott, a Freiburg „csak” 2–0-ra nyert

2023. május 19., péntek 22:25

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 33. fordulójában a Freiburg hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Wolfsburgot.

A házigazdánál ezúttal kezdőként lépett pályára Sallai Roland, a magyar válogatott szélső az első félidőben egy sárga lappal hívta fel magára a figyelmet.

A 71. percben aztán remek szóló után játszott Christian Günterhez, akinek az átlövése egy védőn megpattanva került a kapuba (1–0).

Az utolsó negyedóra kezdetén már két gólpassznál járt, ezúttal a jobb oldali beadását Nils Petersen lőtte a vendégek kapujába (2–0).

A 80. percben pedig már háromnál járt – igaz, nem sokáig, ugyanis Petersen újabb találatát szabálytalanság miatt érvénytelenítették.

A Freiburg így is nyert, a remekül játszó Sallait pedig a 90. percben nagy taps közepette cserélték le. A 93. percben megfogyatkozott a házigazda, Nicolas Höfler mehetett valamivel hamarabb zuhanyozni.

BUNDESLIGA

33. FORDULÓ

Freiburg–Wolfsburg 2–0 (Günter 71., Petersen 75.)

Az élmezőny állása: 1. Bayern München 68 pont (89–34, 32 meccs), 2. Dortmund 67 (78–42, 32), 3. RB Leipzig 60 (57–38, 32), 4. Union Berlin 59 (48–34, 32), 5. Freiburg 59 (50–42), 6. Leverkusen 49 (55–44, 32), 7. Wolfsburg 49 (56–46)

(Borítókép: Ulrik Pedersen/DeFodi Images via Getty Images)