Az utolsó pillanatban megsérült, nem játszhat a döntőben a manchesteriek támadója

2023. május 31., szerda 09:26

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Premier League) harmadik helyen végző Manchester United közleményben tudatta: a szombati FA-kupa döntőben nem léphet pályára Anthony Martial.

A francia válogatott támadó az utolsó, Fulham elleni bajnokin szedett össze egy combsérülést, amely súlyosabb lett a vártnál, így egészen biztosan nem léphet pályára a városi rivális Manchester City elleni kupadöntőben.

A vörös ördögök hozzátették, a vizsgálatok azóta izomszakadást mutattak ki a 27 éves játékosnál, így számára egészen biztosan befejeződött a szezon.

Martialnak egyébként sem volt könnyű szezonja, az egész idény során sérülések hátráltatták, így mindössze 29 alkalommal lépett pályára, amelyeken összesen kilenc gólt szerzett. A bajnokságban 21 alkalommal kapott lehetőséget, 11-szer a kezdőcsapatban, de reményei szerint újra a kezdő 11-ben léphetett volna pályára a Wembley Stadionban.

A Manchester City–Manchester United FA-kupa-döntőt szombaton délután rendezik az angol futball szentélyében.

(Borítókép: Getty Images)