Önbizalom-növelő sikerrel csatlakozhat a válogatott védő Rossi keretéhez

2023. június 12., hétfő 08:48

A Szalai Attilával felálló Fenerbahce a vasárnapi fináléban 2–0-ra legyőzte a Basaksehir együttesét, ezzel megnyerte a labdarúgó Török Kupát – adta hírül a Magyar Távirati Iroda.

A magyar válogatott védője végigjátszotta az összecsapást, melyen a Fenerbahce nagy fölényben futballozott és amit a belga Michy Batshuayi első félidőben szerzett góljaival nyert meg.

A bajnokságban második helyen záró isztambuli csapat története során nyolcadik alkalommal hódította el a Török Kupát.

Szalai Attila tehát önbizalom-növelő siker után csatlakozhat a Montenegró és Litvánia elleni Európa-bajnoki selejtezőmeccsekre készülő magyar válogatott keretéhez. A Marco Rossi szövetségi kapitány vezette csapat múlt hétfő óta készül Telkiben.

A 25 éves bekk pályafutása első fontos trófeáját nyerte felnőttszinten – a Fenerrel elért bajnoki bronz-, és már említett idei ezüstérmet megfejelve.

A 14 millió euróra becsült magyar védőnek egyéni szinten remek szezonja volt: 52 tétmérkőzésen lépett pályára a törököknél.