Magabiztos angol és a francia győzelem az Eb-selejtezőben

2023. június 16., péntek 22:58

Az erőviszonyoknak megfelelően az angol és a francia labdarúgó-válogatott is magabiztos győzelmet aratott a 2024-es Európa-bajnokság selejtező-sorozatának harmadik fordulójában. Előbbi Máltán, utóbbi Gibraltárban nyert.

Az angolok Máltán öngóllal szereztek vezetést már a 8. percben, majd Trent Alexander-Arnold átlövésével és Harry Kane értékesített büntetőjével az első félidő közepén három perc leforgása alatt háromgólosra növelték az előnyüket. A végeredményt a 82. percben Callum Wilson állította be, aki ugyancsak büntetőből volt eredményes. Az angolok így megőrizték hibátlan mérlegüket, és három győzelmükkel magabiztosan vezetik a C csoportot.

A franciák Gibraltár vendégei voltak – a portugáliai Algarve Stadionban –, és az első félidő elején, majd végén állították megoldhatatlan feladat elé ellenfelüket: előbb Olivier Giroud, majd Kylian Mbappé volt eredményes, utóbbi büntetőből. A vendégek harmadik találatát öngól eredményezte. A franciák szintén három győzelemmel állnak csoportjuk élén, mindezt 8–0-s gólkülönbséggel.

Fehéroroszország Budapesten, a Szusza Ferenc Stadionban fogadta Izraelt, és a 85. percig minimális előnyben volt. A vendégek azonban a hajrában egyenlítettek, majd a 92. percben fordítottak. Mindkét izraeli gólt a Granada támadója, Shon Weissman szerezte, az elsőt büntetőből.

Törökország úgy nyert Lettországban, hogy a hazaiak a 94. percben egyenlítettek, de két perccel később a vendégek visszavették a vezetést, amelyet aztán már meg tudtak őrizni. Románia döntetlent játszott Koszovó vendégeként, míg Ukrajna Észak-Macedóniában, Örményország pedig Walesben nyert úgy, hogy győztesként két gólt kapott, és idegenben is volt ereje ezt überelni.

A pénteki napon több felkészülési mérkőzést is rendeztek az Eb-selejtezőkkel párhuzamosan, ezek közül a Lengyelország–Németország összecsapás emelkedett ki, amelyet a hazaiak Jakub Kiwior 31. percben szerzett találatával nyertek meg.

A G csoportban szereplő magyar együttes szombaton 18 órától Podgoricában lép pályára a házigazda Montenegró ellen. A találkozóról az Index.hu a helyszínről élő közvetítéssel és összefoglalóval, majd nyilatkozatokkal, a főszereplők értékelésével jelentkezik.

Európa-bajnokság, selejtező, 3. forduló:

B csoport:
Görögország–Írország 2–1 (1–1)
Gibraltár–Franciaország 0–3 (0–2)
Az állás: 1. Franciaország 9, 2. Görögország 6, 3. Hollandia 3, 4. Írország 0 (0–3), 5. Gibraltár 0 (0–9)

C csoport:
Málta–Anglia 0–4 (0–3)
Észak-Macedónia–Ukrajna 2–3 (2–0)
Az állás: 1. Anglia 9, 2. Olaszország 3 (3–2), 3. Észak-Macedónia 3 (4–4), 4. Ukrajna 3 (3–4), 5. Málta 0

D csoport:
Lettország–Törökország 2–3 (0–1)
Wales–Örményország 2–4 (1–2)
Az állás: 1. Törökország 6, 2. Horvátország 4 (3–1), 3. Wales 4 (4–5), 4. Örményország 3, 5. Lettország 0

H csoport:
Finnország–Szlovénia 2–0 (1–0)
Dánia–Észak-Írország 1–0 (0–0)
San Marino–Kazahsztán 0–3 (0–1)
Az állás: 1. Kazahsztán 6 (7–4), 2. Dánia 6 (6–4), 3. Finnország és Szlovénia 6 (4–3), 5. Észak-Írország 3, 6. San Marino 0