A ZTE két góllal is vezetett a Fradi ellen, majd jött a Varga Barnabás-show és fél tucat válasz

2023. szeptember 3., vasárnap 19:12

A Ferencváros álmoskás kezdés után alaposan kitömte a már két góllal is vezető Zalaegerszeget a labdarúgó NB I 6. fordulójában: Varga Barnabás triplázott, Adama Traoré duplázott, a címvédő végül 6–2-re győzött.

A Ferencváros a Zalgiris könnyed búcsúztatásával kiharcolt Európa-konferencialiga-főtáblával feledtette a Bajnokok Ligája-kiesést, a Paks 6–1-es leigázásával pedig a Puskás Akadémiától elszenvedett vereségre is gyógyírt talált, miközben a ZTE három vereséggel a háta mögött érkezett – országos kettesre volt tehát kilátás.

No, az első húsz percben ebből nem sok látszott!

A zalaiak az első lehetőségből megszerezték a vezetést Antonio Mance távoli lövésével, majd Bedi Bence jobb oldali beadását követően Mim Gergely felhőfejesével 2–0-ra nőtt a differencia.

A kettő között ráadásul Tokmac Nguen is megsérült a vendégeknél, és a játékrész derekán Dibusz Dénesnek kellett bravúrt bemutatnia Szendrei Norbert megpattanó lövésénél, hogy ne legyen közte három...

Ezzel viszont el is lőtte a puskaporát a házigazda, egy percre rá egy védelmi hibából büntetőt kapott a Fradi, Varga Barnabás a bal felsőbe lőtt, majd a Tokmac helyére beálló Kristoffer Zachariassen is kiharcolt egy tizenegyest, aminél pontosan ugyanez volt a forgatókönyv (2–2).

Egy perccel az egyenlítés után pedig már a vezetést is megszerezte a címvédő, Adama Traoré kapott remek labdát a jobb szélen Zachariassentől, a büntetőterülethez érve észlelte, hogy kissé kint áll a kapus, és parádés mozdulattal, kapásból emelt a hálóba (2–3).

A zalaiak becsületére legyen mondva, a fordulást követően is rendkívül harcosan kezdtek, Olekszandr Szafranov jó 30 méteres lövésénél Dibusz hárított, majd Mance próbálkozása a jobb felső felett kötött ki.

Még mielőtt nagyon fellelkesülhetett volna a közönség, el is dőlt a három pont sorsa, Traoré ívelt az ötös bal szélén érkező Mohamed Ben Romdan fejére, utóbbi a ziccerben lévő Varga Barnabáshoz bólintott, ő pedig az üres kapuba lőtt (2–4).

Ezt követően a ZTE lelkesedése is alábbhagyott, a Fradi sem erőltette túlságosan a támadásokat, így csendesebb mederben folyt a játék.

Hanem aztán az utolsó percekben Varga megint megvillant, büntetőt harcolt ki, ezt viszont már nem ő, hanem Traoré értékesítette – a jobb felsőbe lőtt (2–5).

AZ ELŐZŐ IDÉNYBEN A PAKS SZÍNEIBEN 31 NB I-ES MECCSEN 26 TALÁLATTAL GÓLKIRÁLY TÁMADÓ A NEGYEDIK FERENCVÁROSI BAJNOKIJÁN HÉTSZER VOLT EREDMÉNYES, MINDEN SOROZATOT FIGYELEMBE VÉVE PEDIG 12 MECCSEN 14 GÓL ÉS haT GÓLPASSZ A MÉRLEGE. ALIGHANEM ERRE MONDJÁK, HOGY ÁLOMRAJT...

Az utolsó percben még Christian Ramírez szöglete után Zachariassenről is a kapuba került a labda, fél tucatig jutott a címvédő (2–6).

NB I

6. FORDULÓ

Mezőkövesd–Puskás Akadémia 1–3 (Drazsics 13., ill. Gomis 73. – öngól, Soisalo 77., Gruber 86.)

Zalaegerszeg–Ferencváros 2–6 (Mance 4., Mim 19., ill. Varga B. 27., 37., 51. – az első kettőt 11-esből, A. Traoré 38., 85. – a másodikat 11-esből, Zachariassen 90.)

Debrecen–Kecskemét 2–0 (Loncar 63., Kusnyír 67.)

Az állás: 1. Debrecen 12 pont (11–5, 5 meccs), 2. MTK 11 pont (8–5), 3. Puskás Akadémia 11 (12–11), 4. Újpest 11 (11–11), 5. Diósgyőr 10 (11–4), 6. Ferencváros 9 (18–8, 4), 5. Kecskemét 9 (8–5, 5), 7. 8. Paks 8 (8–8, 5), 9. Fehérvár 4 (8–12), 10. Kisvárda 4 (6–12), 11. Zalaegerszeg 3 (6–15), 12. Mezőkövesd 1 (5–8, 5)