Lipcsei siker a Bundesliga magyaros rangadóján

2023. szeptember 3., vasárnap 19:34

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 3. fordulójában a Gulácsi Pétert és Willi Orbánt is foglalkoztató RB Leipzig idegenben 3–0-ra legyőzte Schäffer András Union Berlinjét.

A találkozón sérülések miatt csak Willi Orbán léphetett pályára a magyar válogatott futballisták közül, ő végig is játszotta az összecsapást.

Amelyen a gól nélküli első félidő után a Párizsból kölcsönvett Xavi Simons törte meg a jeget, majd a hozzá hasonlóan 20 éves és a nyáron érkező (igaz, ő Salzburgból végleg) Benjamin Sesko vette át a főszerepet: a szlovén támadó a 75. percben állt be, és kétszer is betalált a végjátékban.

A meccs krónikájához tartozik, hogy ekkor már emberhátrányban játszottak a berliniek, a 64. percben Kevin Volland kapott piros lapot.

BUNDESLIGA

3. FORDULÓ

Frankfurt–Köln 1–1 (Nkounkou 87., ill. Kainz 43. – 11-esből)

Union Berlin–RB Leipzig 0–3 (Simons 51., Sesko 85., 87.)

Kiállítva: Volland (64., Union Berlin)

Az élmezőny állása: 1. Leverkusen 9 pont (11–3), 2. Bayern München 9 (9–2), 3. Stuttgart 6 (11–5), 4. RB Leipzig 6 (10–4), 5. Union Berlin 6 (8–5)