Nem tudnak hibázni a franciák: öt meccs után is érintetlen a kapujuk

2023. szeptember 8., péntek 07:51

A világbajnoki ezüstérmes francia labdarúgó-válogatott öt fordulót követően is százszázalékos az Európa-bajnokság selejtezősorozatában, amelynek csütörtöki játéknapján házigazdaként 2–0–ra győzte le az ír együttest. A gallok eddig gólt sem kaptak, a gólkülönbségük 11–0.

A B csoport másik mérkőzésén Hollandia 3–0-ra kerekedett Görögország fölé: a házigazdák a 17. percben kezdték meg a gólgyártást, és végeredmény már a 39. percre kialakult. A görögök első két meccsüket megnyerték, azóta kétszer alulmaradtak: a franciák után a hollandok vendégeként is pont, illetve szerzett gól nélkül zártak. Hollandia a begyűjtött három ponttal beérte a legyőzött görög válogatottat.

Az E csoportban Lengyelország igazolta papírformafölényét otthon a Feröer–szigetek ellen (2–0), bár a vendégek a 73. percig jól tartották állásaikat, és az ikszes állást. Akkor azonban érkezett Robert Lewandowski, a Barcelona centere előbb egy büntetőt váltott gólra, majd tíz perccel később megduplázta a hazai előnyt. A csehek ugyanakkor nem tudták otthon tartani az albánok elleni hazai fellépésre vélhetően betervezett három pontot: Vaclav Cerny 56. percben szerzett találatára tíz perccel később Nedim Bajrami révén válaszoltak a vendégek. A csoportban kimondottan nagy a tülekedés, az ötből négy résztvevő még bátran matekozhat a továbbjutásról.

A H csoportban ugyancsak izgalmasan alakulnak a fejlemények: Dánia és Szlovénia otthon nyert, előbbi San Marinót intézte el 3–0-s első félidőt követően 4–0-ra – a zárszó a 93. percben Christian Eriksené volt –, míg utóbbi Észak-Írországot múlta felül gólgazdag összecsapáson 4–2-re. Miután a finnek Olivér Antman 78. percben szerzett góljával 1–0-ra győztek Kazahsztánban, öt fordulót követően négy csapat van három ponton belül.

(Index/MTI)

EURÓPA–BAJNOKSÁG 2024, SELEJTEZŐ
B csoport:
Franciaország–Írország 2–0 (1–0)
Hollandia–Görögország 3–0 (3–0)
A csoport állása: 1. Franciaország 15 pont/5 mérkőzés, 2. Hollandia 6/3 (6–4), 3. Görögország 6/4 (5–5), 4. Írország 3/4, 5. Gibraltár 0/4

E csoport:
Csehország–Albánia 1–1 (0–0)
Lengyelország–Feröer-szigetek 2–0 (0–0)
A csoport állása: 1. Csehország 8 pont, 2. Albánia 7, 3. Lengyelország 6, 4. Moldova 5, 5. Feröer-szigetek 1

H csoport:
Dánia–San Marino 4–0 (3–0)
Szlovénia–Észak-Írország 4–2 (3–1)
Kazahsztán–Finnország 0–1 (0–0)
A csoport állása: 1. Finnország 12 pont, 2. Dánia 10 (11–5), 3. Szlovénia 10 (9–6), 4. Kazahsztán 9, 5. Észak-Írország 3, 6. San Marino 0

korábban:
G csoport:
Szerbia–MAGYARORSZÁG 1–2 (1–2)
Litvánia–Montenegró 2–2 (0–0)
A csoport állása: 1. MAGYARORSZÁG 10 pont, 2. Szerbia 7, 3. Montenegró 5, 4. Litvánia 2 (3–7), 5. Bulgária 2 (2–6)