Mitrovics parádézott, a szerbek simán nyertek Litvániában

2023. szeptember 11., hétfő 08:26

A szerb labdarúgó-válogatott 3–1-re győzött Litvánia vendégeként, így pontszámban befogta a magyar csapatot, melynél egy meccsel többet játszott az Európa-bajnoki selejtezősorozat G csoportjában – számolt be a Magyar Távirati Iroda. A lengyelek eközben kikaptak Albániában, így komoly bajba kerültek az E csoportban.

A szerbek a magyaroktól elszenvedett csütörtöki 2–1-es vereség után győzelmi kényszerben léptek pályára Kaunasban, ahol Alekszandar Mitrovics parádés teljesítményével gyakorlatilag az első félidőben eldöntötte a három pont sorsát. Mitrovics a 21. percben juttatta vezetéshez a vendégeket, majd alig húsz percen belül még kétszer betalált.

A házigazdák ugyan a fordulás előtt szépítettek, de a második félidőben nem volt esélyük a felzárkózásra.

Az al-Hilal centere 83 válogatott mérkőzésen 55 gólt szerzett!

Szerbia így Magyarországhoz hasonlóan tíz ponttal várja az októberi folytatást, a csoportot ugyanakkor továbbra is Marco Rossi jobb gólaránnyal álló csapata vezeti.

A 2024–es, németországi kontinensviadalra az első kettő utazhat az ötösből. A magyar csapatnak némi biztonságot adhat, hogy a tavalyi remek Nemzetek Ligája–szerepléssel – az élvonalban nyolcadik lett – szinte biztosan pótselejtezőn javíthatna sikertelen kvalifikáció esetén. Amennyiben a magyarok lecsúsznak az első két pozícióról, csak akkor maradnak le a pótselejtezőről is, ha a Nemzetek Ligájában előttük végző holland, horvát, spanyol, olasz, dán, portugál, belga hetesből legalább négy nem jut ki hagyományos módon az Eb–re, amire minimális az esély.

Marco Rossi tanítványainak ugyanakkor egyértelmű célja, hogy ezúttal ne kényszerüljenek „pótvizsgára”, azaz az 1986-os világbajnokság óta először jusson ki a csapat egyenes úton egy nagy tornára. Az előző két alkalommal egyaránt pótselejtezőn vívta ki az Eb–részvételt a magyar válogatott.

A G csoport másik vasárnap este rendezett mérkőzésén Montenegró a 97. percben szerzett góllal győzte le Bulgáriát.

A magyar válogatott szabadnapos volt, a lehetőséget kihasználva Csehországgal játszott felkészülési mérkőzést. Arról a találkozóról itt írtunk!

A többi csoportban történt

A lengyel válogatott 2–0-ra kikapott Albánia vendégeként a labdarúgó Európa–bajnokság selejtezőjének E csoportjában, melyben öt mérkőzés után csupán a negyedik helyen áll.

A kevés nagy helyzetet hozó tiranai mérkőzésen a hazaiak Jasir Asani és Mirlind Daku góljaival győzték le a lengyeleket, és ezzel a cseheket megelőzve átvették a vezetést a csoportban, igaz, a vasárnap Budapesten barátságos mérkőzésen 1–1-es döntetlent elért Csehország egy meccsel kevesebbet játszott náluk.

A B csoportban Görögország kiütötte a sereghajtó Gibraltárt (5–0), míg Hollandia 1–1-es első félidő után Wout Weghorst góljával nyert Írországban. Ezzel mindkét együttes 9 ponttal áll a csoport második, illetve harmadik helyén az eddig hibátlan franciák (15 pont) mögött.

Írország–Hollandia 1–2 (1–1)
Az állás: 1. Franciaország 15 pont/5 mérkőzés, 2. Görögország 9/5 (10–5), 3. Hollandia 9/4 (8–5), 4. Írország 3/5, 5. Gibraltár
0/5

E CSOPORT
Albánia–Lengyelország 2–0 (1–0)
Feröer-szigetek–Moldova 0–1 (0–0)
Az állás: 1. Albánia 10 pont/5 mérkőzés, 2. Csehország 8/4 (7–2), 3. Moldova 8/5 (5–5), 4. Lengyelország 6/5, 5. Feröer-szigetek 1/5

H CSOPORT
San Marino–Szlovénia 0–4 (0–2)
Finnország–Dánia 0–1 (0–0)
Kazahsztán–Észak-Írország 1–0 (1–0)
Az állás: 1. Szlovénia 13 pont (13–6), 2. Dánia 13 (12–5), 3. Finnország 12 (11–4), 4. Kazahsztán 12 (9–5), 5. Észak-Írország 3, 6. San Marino 0